RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-01-13
RSK-nr enhet: ST
Arc 20 Frame Plus är en mycket elegant skärm i 8 mm glas som löper från golv till tak inramad av en skena. Med frostat glas kan den här lösningen även fungera som en rumsavdelare. Den smarta skenan håller duschstänk på rätt sida av duschutrymmet.
Arc 20 Frame Plus är en mycket elegant skärm i 8 mm glas som löper från golv till tak inramad av en skena. Med frostat glas kan den här lösningen även fungera som en rumsavdelare. Den smarta skenan håller duschstänk på rätt sida av duschutrymmet.
| RSK-nummer | 7377674 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 120303300 |
| GTIN | 7392102032458 |
| Produkt | Duschskärmvägg |
| Produktnamn | Arc 20 Frame XL |
| Dimension | - |
| Storlek | 400-1200x2700mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för fast avskärmning |
| Utförande | rak, fast parti |
|---|---|
| Färg | rökigt glas, blank |
| Ytbehandling | anodiserad |
| Material | aluminium/säkerhetsglas 8mm |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 120303300 |
|---|
| GTIN | 7392102032458 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Höjd | 2700 mm |
|---|---|
| Väggtyp | Fast |
| Material duschväggspanel | Säkerhetsglas |
| Säkerhetsglas (EN 14428) | Ja |
| Tjocklek duschväggspanel | 8 mm |
| Färg duschväggspanel | Grå |
| Finish duschväggspanel | Ingen |
| Profil | Delvis profilerad |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Krom |
| Glans profil | Blank |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 1100 | ||
| Höjd (mm) | 2400 | ||
| Vikt (kg) | 50 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_666_7377674.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7377674 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 120303300 |
| GTIN | 7392102032458 |
| Produkt | Duschskärmvägg |
| Produktnamn | Arc 20 Frame XL |
| Dimension | - |
| Storlek | 400-1200x2700mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för fast avskärmning |
| Utförande | rak, fast parti |
|---|---|
| Färg | rökigt glas, blank |
| Ytbehandling | anodiserad |
| Material | aluminium/säkerhetsglas 8mm |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 120303300 |
|---|
| GTIN | 7392102032458 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Höjd | 2700 mm |
|---|---|
| Väggtyp | Fast |
| Material duschväggspanel | Säkerhetsglas |
| Säkerhetsglas (EN 14428) | Ja |
| Tjocklek duschväggspanel | 8 mm |
| Färg duschväggspanel | Grå |
| Finish duschväggspanel | Ingen |
| Profil | Delvis profilerad |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Krom |
| Glans profil | Blank |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 1100 | ||
| Höjd (mm) | 2400 | ||
| Vikt (kg) | 50 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_666_7377674.pdf |
|---|---|