RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-01-13
RSK-nr enhet: ST
Linc 20 Original är en diskret och stilren skärm med 6 mm säkerhetsglas för duschhörna. Det underhållsfria, patenterade lyftgångjärnet höjer glaset 7 mm i öppet läge vilket underlättar rengöring, och har dessutom en konstruktion som gör installationen ovanligt smidig. Linc 20 original kan limmas upp med SAFE-FIX och integreras med duschförvaringen PILE.
Linc 20 Original är en diskret och stilren skärm med 6 mm säkerhetsglas för duschhörna. Det underhållsfria, patenterade lyftgångjärnet höjer glaset 7 mm i öppet läge vilket underlättar rengöring, och har dessutom en konstruktion som gör installationen ovanligt smidig. Linc 20 original kan limmas upp med SAFE-FIX och integreras med duschförvaringen PILE.
| RSK-nummer | 7377739 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 520002180 |
| GTIN | 7392102037729 |
| Produkt | Duschskärmvägg |
| Produktnamn | Linc 20 Original |
| Dimension | - |
| Storlek | 775x1000x2000mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för hörn, vändbar |
| Utförande | vinkel, fast parti/stag |
|---|---|
| Färg | klarglas, matt svart |
| Ytbehandling | anodiserad |
| Material | aluminium/säkerhetsglas 6mm |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 520002180 |
|---|
| GTIN | 7392102037729 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Bredd | 775 mm |
|---|---|
| Höjd | 2000 mm |
| Väggtyp | Fast |
| Monteringsmetod | Vänster/Höger |
| Material duschväggspanel | Säkerhetsglas |
| Säkerhetsglas (EN 14428) | Ja |
| Tjocklek duschväggspanel | 6 mm |
| Transparent | Ja |
| Finish duschväggspanel | Ingen |
| Profil | Delvis profilerad |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Svart |
| Glans profil | Matt |
| Med stabiliseringsstag | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 920 | ||
| Höjd (mm) | 2075 | ||
| Vikt (kg) | 27 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 7377739 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 520002180 |
| GTIN | 7392102037729 |
| Produkt | Duschskärmvägg |
| Produktnamn | Linc 20 Original |
| Dimension | - |
| Storlek | 775x1000x2000mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för hörn, vändbar |
| Utförande | vinkel, fast parti/stag |
|---|---|
| Färg | klarglas, matt svart |
| Ytbehandling | anodiserad |
| Material | aluminium/säkerhetsglas 6mm |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 520002180 |
|---|
| GTIN | 7392102037729 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Bredd | 775 mm |
|---|---|
| Höjd | 2000 mm |
| Väggtyp | Fast |
| Monteringsmetod | Vänster/Höger |
| Material duschväggspanel | Säkerhetsglas |
| Säkerhetsglas (EN 14428) | Ja |
| Tjocklek duschväggspanel | 6 mm |
| Transparent | Ja |
| Finish duschväggspanel | Ingen |
| Profil | Delvis profilerad |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Svart |
| Glans profil | Matt |
| Med stabiliseringsstag | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 920 | ||
| Höjd (mm) | 2075 | ||
| Vikt (kg) | 27 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |