Avaktiverad 2026-02-06
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-11-08
RSK-nr enhet: ST
TECEprofil inbyggnadsfixtur för vägghängda WC-stolar. För installation i eller utanpå vägg. För front- och toppspolning. Allmän information 10 liters cistern som levereras förinställd på 6 liter med den stora spolningen och 3 liter med den lilla spolningen. Stora spolningen kan enkelt justeras mellan 4-9 liter. Hela spolcisternen är kondensisolerad Enkel eller dubbelspolning beroende på val av spolknapp Mycket låg ljudnivå vid spolning c/c avstånd på WC-bultar för montage av WC-porslin är 180 mm och 230 mm Justerbara ben/fötter 0- 200 mm Leveransomfattning: 2 st M12 bult med mutter för WC-porslin DN90 Rak avloppsanslutning (för installation i bakre vägg) DN90 90° avloppsböj (för avloppsanslutning i golv) DN90/100 Reducer muff 2 st väggfästen Beställs separat: Spolknapp TECEprofil Anslutningsset Nordic, RSK 7722557 1 par väggfästen, RSK 8000103 Ljudisoleringsskiva, RSK 7926206
TECEprofil inbyggnadsfixtur för vägghängda WC-stolar. För installation i eller utanpå vägg. För front- och toppspolning. Allmän information 10 liters cistern som levereras förinställd på 6 liter med den stora spolningen och 3 liter med den lilla spolningen. Stora spolningen kan enkelt justeras mellan 4-9 liter. Hela spolcisternen är kondensisolerad Enkel eller dubbelspolning beroende på val av spolknapp Mycket låg ljudnivå vid spolning c/c avstånd på WC-bultar för montage av WC-porslin är 180 mm och 230 mm Justerbara ben/fötter 0- 200 mm Leveransomfattning: 2 st M12 bult med mutter för WC-porslin DN90 Rak avloppsanslutning (för installation i bakre vägg) DN90 90° avloppsböj (för avloppsanslutning i golv) DN90/100 Reducer muff 2 st väggfästen Beställs separat: Spolknapp TECEprofil Anslutningsset Nordic, RSK 7722557 1 par väggfästen, RSK 8000103 Ljudisoleringsskiva, RSK 7926206
| RSK-nummer | 8000065 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9300022 |
| GTIN | 4027255012233 |
| Produkt | WC-fixtur |
| Produktnamn | TECEprofil WC fixtur 98cm |
| Dimension | - |
| Storlek | H=980mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 3/6 liters spolning |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | dubbelspolning |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd/vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål/PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9300022 |
|---|
| GTIN | 4027255012233 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4027255012233 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 980 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8000065 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9300022 |
| GTIN | 4027255012233 |
| Produkt | WC-fixtur |
| Produktnamn | TECEprofil WC fixtur 98cm |
| Dimension | - |
| Storlek | H=980mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 3/6 liters spolning |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | dubbelspolning |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd/vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål/PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9300022 |
|---|
| GTIN | 4027255012233 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4027255012233 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 980 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |