Inlagd: 2017-05-19
RSK-nr enhet: ST
Alterna Ariella Tvättställ i porslin. Passar Alterna Badrumsmöbler, serierna Gabriella, Isella och Luxor.
Alterna Ariella Tvättställ i porslin. Passar Alterna Badrumsmöbler, serierna Gabriella, Isella och Luxor.
| RSK-nummer | 7780649 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508044259 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | Alterna Ariella 60 |
| Dimension | - |
| Storlek | 613x21x465mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Alterna kommoder |
| Utförande | utan blandare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | porslin |
| Standard | EN 14688:2009/EN 14688:2006 |
| Övrig info | utan bottenventil/vattenlås |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508044259 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Rektangulär |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Lämplig för möbelmontering | Ja |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Avställningsyta | Baksida |
| Antal användningsställen | 1 |
| Antal bassänger | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Armaturhål | Mitten |
| Antal armaturhål per tvättställ | 1 |
| Stansbara armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Med hål för lyftstång till bottenventil | Nej |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Med vattenlås | Nej |
| Djup | 465 mm |
| Bredd/Diameter | 613 mm |
| Höjd | 21 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 641 | ||
| Bredd (mm) | 519 | ||
| Höjd (mm) | 201 | ||
| Vikt (kg) | 12,22 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7780647.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00292 v3.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_212_7780647.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_7780649.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_212_8845497.pdf |
| RSK-nummer | 7780649 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508044259 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | Alterna Ariella 60 |
| Dimension | - |
| Storlek | 613x21x465mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Alterna kommoder |
| Utförande | utan blandare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | porslin |
| Standard | EN 14688:2009/EN 14688:2006 |
| Övrig info | utan bottenventil/vattenlås |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508044259 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Rektangulär |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Lämplig för möbelmontering | Ja |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Avställningsyta | Baksida |
| Antal användningsställen | 1 |
| Antal bassänger | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Armaturhål | Mitten |
| Antal armaturhål per tvättställ | 1 |
| Stansbara armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Med hål för lyftstång till bottenventil | Nej |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Med vattenlås | Nej |
| Djup | 465 mm |
| Bredd/Diameter | 613 mm |
| Höjd | 21 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 641 | ||
| Bredd (mm) | 519 | ||
| Höjd (mm) | 201 | ||
| Vikt (kg) | 12,22 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7780647.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00292 v3.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_212_7780647.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_7780649.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_212_8845497.pdf |