Avaktiverad 2025-12-20
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-06-14
RSK-nr enhet: ST
Euro Ceramic Tvättställ 65 Vägghängd 1 hål Med bredavlopp 650 x 515 mm WC av porslin PureGuard anit-droppbeläggning och anit-bakteriell glasering
Euro Ceramic Tvättställ 65 Vägghängd 1 hål Med bredavlopp 650 x 515 mm WC av porslin PureGuard anit-droppbeläggning och anit-bakteriell glasering
| RSK-nummer | 7550784 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3932300H |
| GTIN | 4005176417344 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | Euro Vägghängt tvättställ |
| Dimension | 650x515 mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vägghakemontage |
| Utförande | 1 hullet |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | med bräddavlopp |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/3932300H |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | 3932300H |
|---|
| GTIN | 4005176417344 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/3932300H |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Form | Oval |
| Färg | Vit |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Centrumavstånd bulthål | 280 - 280 mm |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för möbelmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Antal bassänger | 1 |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Armaturhål | Mitten |
| Antal armaturhål per tvättställ | 1 |
| Stansbara armaturhål | Ingen |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med bakvägg | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Ja |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Lämplig för ben | Nej |
| Djup | 514 mm |
| Bredd/Diameter | 649 mm |
| Höjd | 149 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176417344 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 690 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 550 | ||
| Vikt (kg) | 22 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Topp |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4005176790867 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1300 | ||
| Vikt (kg) | 292 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_7550784.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 7550784 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3932300H |
| GTIN | 4005176417344 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | Euro Vägghängt tvättställ |
| Dimension | 650x515 mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vägghakemontage |
| Utförande | 1 hullet |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | med bräddavlopp |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/3932300H |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | 3932300H |
|---|
| GTIN | 4005176417344 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/3932300H |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Form | Oval |
| Färg | Vit |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Centrumavstånd bulthål | 280 - 280 mm |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för möbelmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Antal bassänger | 1 |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Armaturhål | Mitten |
| Antal armaturhål per tvättställ | 1 |
| Stansbara armaturhål | Ingen |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med bakvägg | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Ja |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Lämplig för ben | Nej |
| Djup | 514 mm |
| Bredd/Diameter | 649 mm |
| Höjd | 149 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176417344 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 690 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 550 | ||
| Vikt (kg) | 22 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Topp |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4005176790867 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1300 | ||
| Vikt (kg) | 292 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_7550784.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |