Avaktiverad 2021-01-08
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2017-10-20
RSK-nr enhet: ST
Ifö VariForm tvättställ, lay-on, oval, 55 cm, utan bräddavlopp
Ifö VariForm tvättställ, lay-on, oval, 55 cm, utan bräddavlopp
| RSK-nummer | 7539522 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 500.771.01.7 |
| GTIN | 4025416684411 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | Ifö VariForm lay-on, oval, 55 |
| Dimension | - |
| Storlek | 400x550x160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | möbelmontage |
| Utförande | oval |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | utan bräddavlopp |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | 500.771.01.7 |
|---|
| GTIN | 4025416684411 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Oval |
| Färg | Vit |
| Typ av fastsättning | Övrigt |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för möbelmontering | Ja |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Avställningsyta | Ingen |
| Antal användningsställen | 1 |
| Antal bassänger | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Ingen |
| Antal armaturhål per tvättställ | 0 |
| Stansbara armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Med hål för lyftstång till bottenventil | Nej |
| Diameter utloppshål | 120 mm |
| Med vattenlås | Nej |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med bakvägg | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Nej |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Pelare medlevereras | Nej |
| Lämplig för ben | Nej |
| Djup | 400 mm |
| Bredd/Diameter | 550 mm |
| Höjd | 158 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 195 | ||
| Bredd (mm) | 595 | ||
| Höjd (mm) | 530 | ||
| Vikt (kg) | 10,53 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_4_7539522.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_4_7539522.pdf |
| RSK-nummer | 7539522 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 500.771.01.7 |
| GTIN | 4025416684411 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | Ifö VariForm lay-on, oval, 55 |
| Dimension | - |
| Storlek | 400x550x160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | möbelmontage |
| Utförande | oval |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | utan bräddavlopp |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | 500.771.01.7 |
|---|
| GTIN | 4025416684411 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Oval |
| Färg | Vit |
| Typ av fastsättning | Övrigt |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för möbelmontering | Ja |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Avställningsyta | Ingen |
| Antal användningsställen | 1 |
| Antal bassänger | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Ingen |
| Antal armaturhål per tvättställ | 0 |
| Stansbara armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Med hål för lyftstång till bottenventil | Nej |
| Diameter utloppshål | 120 mm |
| Med vattenlås | Nej |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med bakvägg | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Nej |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Pelare medlevereras | Nej |
| Lämplig för ben | Nej |
| Djup | 400 mm |
| Bredd/Diameter | 550 mm |
| Höjd | 158 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 195 | ||
| Bredd (mm) | 595 | ||
| Höjd (mm) | 530 | ||
| Vikt (kg) | 10,53 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_4_7539522.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_4_7539522.pdf |