Inlagd: 2021-06-29
RSK-nr enhet: ST
IFÖ Vinta handfat: Vit / IFÖ Clean, B=50cm, T=36cm, Kranhål=Mitten, Överfyllnad=Synlig, Avställningsyta=Baktill
IFÖ Vinta handfat: Vit / IFÖ Clean, B=50cm, T=36cm, Kranhål=Mitten, Överfyllnad=Synlig, Avställningsyta=Baktill
| RSK-nummer | 7781042 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 502.409.00.1 |
| GTIN | 4025410607836 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | IFÖ Vinta handfat |
| Dimension | - |
| Storlek | 500 x 360 x 170 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med blandarhål |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | Sanitetsporslin |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | 502.409.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025410607836 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Kvadrat |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Centrumavstånd bulthål | 280 - 280 mm |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Lämplig för möbelmontering | Ja |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Avställningsyta | Baksida |
| Antal användningsställen | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Mitten |
| Stansbara armaturhål | Mitten |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Synligt bräddavlopp | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Med vattenlås | Nej |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Nej |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Pelare medlevereras | Nej |
| Djup | 360 mm |
| Bredd/Diameter | 500 mm |
| Höjd | 170 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410607836 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 510 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 395 | ||
| Vikt (kg) | 11 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 4025410610225 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 840 | ||
| Höjd (mm) | 950 | ||
| Vikt (kg) | 198 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000071.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7781042 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 502.409.00.1 |
| GTIN | 4025410607836 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | IFÖ Vinta handfat |
| Dimension | - |
| Storlek | 500 x 360 x 170 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med blandarhål |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | Sanitetsporslin |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | 502.409.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025410607836 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Kvadrat |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Centrumavstånd bulthål | 280 - 280 mm |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Lämplig för möbelmontering | Ja |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Avställningsyta | Baksida |
| Antal användningsställen | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Mitten |
| Stansbara armaturhål | Mitten |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Synligt bräddavlopp | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Med vattenlås | Nej |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Nej |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Pelare medlevereras | Nej |
| Djup | 360 mm |
| Bredd/Diameter | 500 mm |
| Höjd | 170 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410607836 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 510 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 395 | ||
| Vikt (kg) | 11 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 4025410610225 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 840 | ||
| Höjd (mm) | 950 | ||
| Vikt (kg) | 198 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000071.pdf |
|---|---|