RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-08-27
RSK-nr enhet: ST
Vaskarna är avsedda att användas på sjukhus, privata kliniker, veterinärkliniker och laboratorier där högsta krav ställs på hygien och funktion. De finns i 1, 2 och 3 hoar som sätts direkt mot färdig vägg med enkel inkoppling av V/A. Runda former gör städningen enkel. Vaskarna är tillverkade i högkvalitativ DuPont™ Corian® Glacier White. Konsolerna är tillverkade i rostfritt stål. OV 01 har ett bakstycke med plats för dolda VA-anslutningar.
Vaskarna är avsedda att användas på sjukhus, privata kliniker, veterinärkliniker och laboratorier där högsta krav ställs på hygien och funktion. De finns i 1, 2 och 3 hoar som sätts direkt mot färdig vägg med enkel inkoppling av V/A. Runda former gör städningen enkel. Vaskarna är tillverkade i högkvalitativ DuPont™ Corian® Glacier White. Konsolerna är tillverkade i rostfritt stål. OV 01 har ett bakstycke med plats för dolda VA-anslutningar.
| RSK-nummer | 7550824 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | OW2580GW-01 |
| GTIN | 7350120000132 |
| Produkt | Operationstvättställ |
| Produktnamn | Oper vask tripp djupt bakst |
| Dimension | 12mm |
| Storlek | 2580x642x920mm (LxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | glaciärvit |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | Dupont Corian (komposit) |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/operationsvaskar/noas-operationsvask-01/ |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | OW2580GW-01 |
|---|
| GTIN | 7350120000132 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/operationsvaskar/noas-operationsvask-01/ |
|---|
| Material | Kompositmaterial |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Övrigt |
| Färg | Vit |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Monteringskonsol |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Antal bassänger | 3 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Ja |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Diameter utloppshål | 42 mm |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med bakvägg | Ja |
| Djup | 742 mm |
| Bredd/Diameter | 2580 mm |
| Höjd | 920 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1086_7550824.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1086_7550824.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1086_7550824.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_1086_7550824.pdf |
| RSK-nummer | 7550824 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | OW2580GW-01 |
| GTIN | 7350120000132 |
| Produkt | Operationstvättställ |
| Produktnamn | Oper vask tripp djupt bakst |
| Dimension | 12mm |
| Storlek | 2580x642x920mm (LxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | glaciärvit |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | Dupont Corian (komposit) |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/operationsvaskar/noas-operationsvask-01/ |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | OW2580GW-01 |
|---|
| GTIN | 7350120000132 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/operationsvaskar/noas-operationsvask-01/ |
|---|
| Material | Kompositmaterial |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Övrigt |
| Färg | Vit |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Monteringskonsol |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Antal bassänger | 3 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Ja |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Diameter utloppshål | 42 mm |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med bakvägg | Ja |
| Djup | 742 mm |
| Bredd/Diameter | 2580 mm |
| Höjd | 920 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1086_7550824.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1086_7550824.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1086_7550824.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_1086_7550824.pdf |