RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-08-27
RSK-nr enhet: ST
Vaskarna är avsedda att användas på sjukhus, tandläkarkliniker, privatkliniker och laboratorier där högsta krav ställs på hygien och funktion. De finns i 1, 2 och 3 hoar som sätts direkt mot färdig vägg med enkel inkoppling av V/A. Runda former gör städningen enkel. Vaskarna är tillverkade i högkvalitativ DuPont™ Corian® Glacier White. Konsolerna är tillverkade i rostfritt stål. OV 00 har ett litet rundat uppvik mot vägg för enkel städning.
Vaskarna är avsedda att användas på sjukhus, tandläkarkliniker, privatkliniker och laboratorier där högsta krav ställs på hygien och funktion. De finns i 1, 2 och 3 hoar som sätts direkt mot färdig vägg med enkel inkoppling av V/A. Runda former gör städningen enkel. Vaskarna är tillverkade i högkvalitativ DuPont™ Corian® Glacier White. Konsolerna är tillverkade i rostfritt stål. OV 00 har ett litet rundat uppvik mot vägg för enkel städning.
| RSK-nummer | 7550816 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | OW860GW-00 |
| GTIN | 7350120000156 |
| Produkt | Operationstvättställ |
| Produktnamn | Operationsvask singel u baksty |
| Dimension | 12mm |
| Storlek | 860x550x270mm (LxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | glaciärvit |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | Dupont Corian (komposit) |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/operationsvaskar/ov860gw-00-noas-operationsvask/ |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | OW860GW-00 |
|---|
| GTIN | 7350120000156 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/operationsvaskar/ov860gw-00-noas-operationsvask/ |
|---|
| Material | Kompositmaterial |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Övrigt |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Ja |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Diameter utloppshål | 42 mm |
| Med integrerad tvålplats | Ja |
| Med hål för tvålpump | Ja |
| Med handdukshållare | Ja |
| Med bakvägg | Ja |
| Djup | 550 mm |
| Bredd/Diameter | 860 mm |
| Höjd | 270 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1086_7550816.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1086_7550816.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1086_7550816.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_1086_7550816.pdf |
| RSK-nummer | 7550816 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | OW860GW-00 |
| GTIN | 7350120000156 |
| Produkt | Operationstvättställ |
| Produktnamn | Operationsvask singel u baksty |
| Dimension | 12mm |
| Storlek | 860x550x270mm (LxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | glaciärvit |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | Dupont Corian (komposit) |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/operationsvaskar/ov860gw-00-noas-operationsvask/ |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | OW860GW-00 |
|---|
| GTIN | 7350120000156 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/operationsvaskar/ov860gw-00-noas-operationsvask/ |
|---|
| Material | Kompositmaterial |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Övrigt |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Ja |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Diameter utloppshål | 42 mm |
| Med integrerad tvålplats | Ja |
| Med hål för tvålpump | Ja |
| Med handdukshållare | Ja |
| Med bakvägg | Ja |
| Djup | 550 mm |
| Bredd/Diameter | 860 mm |
| Höjd | 270 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1086_7550816.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1086_7550816.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1086_7550816.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_1086_7550816.pdf |