RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-08-27
RSK-nr enhet: ST
Serie 510 är utvecklad för publika miljöer/toaletter, sporthallar, restauranger, skolor och vårdinrättningar där man har höga krav på hygien,slitage och hållbarhet. Produkten är tillverkad i Corian, ett porfritt material med mjuka och skarvlösa ytor. Modellen är anpassad för standard blandare och bottenventil. Antal hål är valfritt.
Serie 510 är utvecklad för publika miljöer/toaletter, sporthallar, restauranger, skolor och vårdinrättningar där man har höga krav på hygien,slitage och hållbarhet. Produkten är tillverkad i Corian, ett porfritt material med mjuka och skarvlösa ytor. Modellen är anpassad för standard blandare och bottenventil. Antal hål är valfritt.
| RSK-nummer | 7550806 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | TR1000GW-00 |
| GTIN | 7350120590008 |
| Produkt | Tvättränna |
| Produktnamn | Tvättränna 1000 |
| Dimension | 12mm |
| Storlek | 1000x510x150mm (LxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avlopp mitten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | glaciärvit |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | Dupont Corian (komposit) |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/tvattrannor/noas-tvattranna-tr1000gw-00/ |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | TR1000GW-00 |
|---|
| GTIN | 7350120590008 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/tvattrannor/noas-tvattranna-tr1000gw-00/ |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Djup | 510 mm |
| Bredd/Diameter | 1000 mm |
| Höjd | 150 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1086_7550806.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1086_7550806.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1086_7550806.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_1086_7550806.pdf |
| RSK-nummer | 7550806 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | TR1000GW-00 |
| GTIN | 7350120590008 |
| Produkt | Tvättränna |
| Produktnamn | Tvättränna 1000 |
| Dimension | 12mm |
| Storlek | 1000x510x150mm (LxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avlopp mitten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | glaciärvit |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | Dupont Corian (komposit) |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/tvattrannor/noas-tvattranna-tr1000gw-00/ |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | TR1000GW-00 |
|---|
| GTIN | 7350120590008 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.noassweden.se/produkter/tvattrannor/noas-tvattranna-tr1000gw-00/ |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Djup | 510 mm |
| Bredd/Diameter | 1000 mm |
| Höjd | 150 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1086_7550806.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1086_7550806.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1086_7550806.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_1086_7550806.pdf |