RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-04-10
RSK-nr enhet: ST
Tvättställ Vero Air 1000x470 mm, med två blandarhål och bräddavlopp
Tvättställ Vero Air 1000x470 mm, med två blandarhål och bräddavlopp
| RSK-nummer | 7503080 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2350100024 |
| GTIN | 4053424115320 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | Vero Air |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x470mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bultmontage, c/c175/280/175mm |
| Utförande | med två blandarhål |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | porslin |
| Standard | EN997 |
| Övrig info | med bräddavlopp |
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.se/website/homepage/produkter/produkter/serier/vero_air.se-sv.html?p=4136993 |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | 2350100024 |
|---|
| GTIN | 4053424115320 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.se/website/homepage/produkter/produkter/serier/vero_air.se-sv.html?p=4136993 |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Rektangulär |
| Färg | Vit |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Centrumavstånd bulthål | 280 - 280 mm |
| Lämpligt konsollängd | 1000 - 1000 mm |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för möbelmontering | Ja |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Avställningsyta | Baksida |
| Antal användningsställen | 2 |
| Antal bassänger | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Mitten |
| Antal armaturhål per tvättställ | 1 |
| Stansbara armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Synligt bräddavlopp | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Med hål för lyftstång till bottenventil | Nej |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med bakvägg | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Nej |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Pelare medlevereras | Nej |
| Lämplig för ben | Ja |
| Djup | 470 mm |
| Bredd/Diameter | 1000 mm |
| Höjd | 170 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 180 | ||
| Bredd (mm) | 1010 | ||
| Höjd (mm) | 475 | ||
| Vikt (kg) | 28 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 990 | ||
| Vikt (kg) | 242 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7454324.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_784_7503080.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_784_7503080.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_784_7454324.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_784_7454192.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_784_7503080.pdf |
| RSK-nummer | 7503080 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2350100024 |
| GTIN | 4053424115320 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | Vero Air |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x470mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bultmontage, c/c175/280/175mm |
| Utförande | med två blandarhål |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | porslin |
| Standard | EN997 |
| Övrig info | med bräddavlopp |
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.se/website/homepage/produkter/produkter/serier/vero_air.se-sv.html?p=4136993 |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | 2350100024 |
|---|
| GTIN | 4053424115320 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.se/website/homepage/produkter/produkter/serier/vero_air.se-sv.html?p=4136993 |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Rektangulär |
| Färg | Vit |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Centrumavstånd bulthål | 280 - 280 mm |
| Lämpligt konsollängd | 1000 - 1000 mm |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för möbelmontering | Ja |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Avställningsyta | Baksida |
| Antal användningsställen | 2 |
| Antal bassänger | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Mitten |
| Antal armaturhål per tvättställ | 1 |
| Stansbara armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Synligt bräddavlopp | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Med hål för lyftstång till bottenventil | Nej |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med bakvägg | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Nej |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Pelare medlevereras | Nej |
| Lämplig för ben | Ja |
| Djup | 470 mm |
| Bredd/Diameter | 1000 mm |
| Höjd | 170 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 180 | ||
| Bredd (mm) | 1010 | ||
| Höjd (mm) | 475 | ||
| Vikt (kg) | 28 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 990 | ||
| Vikt (kg) | 242 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7454324.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_784_7503080.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_784_7503080.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_784_7454324.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_784_7454192.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_784_7503080.pdf |