Inlagd: 2008-11-14
RSK-nr enhet: ST
Ifö care Tvättställ 25120, för bultmontering, utan bräddavlopp.
Ifö care Tvättställ 25120, för bultmontering, utan bräddavlopp.
| RSK-nummer | 7525604 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 25120000000100 |
| GTIN | 7391515108491 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | Ifö Care TS 25120 u.bräddavl |
| Dimension | - |
| Storlek | 600x580x170mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bultmontage |
| Utförande | blandarhål utan bräddavlopp |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://ifo.se/Default.aspx?id=118&ParentNodeID=&ProductGroupID=&ProductID=31253 |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | 25120000000100 |
|---|
| GTIN | 7391515108491 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://ifo.se/Default.aspx?id=118&ParentNodeID=&ProductGroupID=&ProductID=31253 |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Rektangulär |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Bult/Skruvbult |
| Centrumavstånd bulthål | 350 - 350 mm |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för möbelmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Avställningsyta | Baksida |
| Antal användningsställen | 1 |
| Antal bassänger | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Mitten |
| Antal armaturhål per tvättställ | 1 |
| Stansbara armaturhål | Mitten |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Med hål för lyftstång till bottenventil | Nej |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Med vattenlås | Nej |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Nej |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Pelare medlevereras | Nej |
| Lämplig för ben | Nej |
| Djup | 580 mm |
| Bredd/Diameter | 600 mm |
| Höjd | 185 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391515108491 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 620 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 630 | ||
| Vikt (kg) | 21,05 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4025416224785 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 232,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_448_7525604.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_448_7525602.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_7525602.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_4_7525604.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00050 v1.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_448_7525602.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000071.pdf |
| RSK-nummer | 7525604 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 25120000000100 |
| GTIN | 7391515108491 |
| Produkt | Tvättställ |
| Produktnamn | Ifö Care TS 25120 u.bräddavl |
| Dimension | - |
| Storlek | 600x580x170mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bultmontage |
| Utförande | blandarhål utan bräddavlopp |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://ifo.se/Default.aspx?id=118&ParentNodeID=&ProductGroupID=&ProductID=31253 |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | 25120000000100 |
|---|
| GTIN | 7391515108491 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://ifo.se/Default.aspx?id=118&ParentNodeID=&ProductGroupID=&ProductID=31253 |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Form | Rektangulär |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Bult/Skruvbult |
| Centrumavstånd bulthål | 350 - 350 mm |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för möbelmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Avställningsyta | Baksida |
| Antal användningsställen | 1 |
| Antal bassänger | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Mitten |
| Antal armaturhål per tvättställ | 1 |
| Stansbara armaturhål | Mitten |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Med hål för lyftstång till bottenventil | Nej |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Med vattenlås | Nej |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Nej |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Pelare medlevereras | Nej |
| Lämplig för ben | Nej |
| Djup | 580 mm |
| Bredd/Diameter | 600 mm |
| Höjd | 185 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391515108491 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 620 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 630 | ||
| Vikt (kg) | 21,05 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4025416224785 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 232,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_448_7525604.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_448_7525602.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_7525602.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_4_7525604.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00050 v1.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_448_7525602.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000071.pdf |