Inlagd: 2023-10-03
RSK-nr enhet: ST
Geberit Urinalstyrning med elektronisk beröringsfri spolning. Urinalstyrning med automatik för spolning av urinaler med anslutande vatten synlig på vägg ovanför urinalen. Batteridrift. Utanpåliggande väggmontage med inkommande vatten från vägg. Komplettera med bussning för anslutning mot urinalporslinet RSK 7988029
Geberit Urinalstyrning med elektronisk beröringsfri spolning. Urinalstyrning med automatik för spolning av urinaler med anslutande vatten synlig på vägg ovanför urinalen. Batteridrift. Utanpåliggande väggmontage med inkommande vatten från vägg. Komplettera med bussning för anslutning mot urinalporslinet RSK 7988029
| RSK-nummer | 7988028 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 115.805.21.5 |
| GTIN | 4025410052056 |
| Produkt | Urinalstyrning |
| Produktnamn | Geberit urinalstyrning |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 230x125x90mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | blankförkromad |
| Material | metall/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 115.805.21.5 |
|---|
| GTIN | 4025410052056 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Utanpåliggande väggmontage |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Styrmetod | Infraröd |
| Med kontrollpanel | Nej |
| Typ av strömförsörjning | Batteri |
| Med transformator | Nej |
| Flödesklass | Ingen |
| Förtryck | 1 - 10 bar |
| Max. genomströmingskapacitet (300 kPa) | 0,4 l/s |
| Inställbar genomströmingskapacitet | Nej |
| Aktiveringstid | 2 - 30 s |
| Automatisk spolingscykel | Ja |
| Frekvens spolingscykel | 0 - 48 h |
| Inställbar med fjärrkontroll | Nej |
| Med anslutning för byggnadsstyrning | Ja |
| Med förspolning | Nej |
| Med mellanspolning | Nej |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Utgående anslutning | Rör |
| Mått på utgående anslutning | 18 mm |
| Väggavstånd | 50 - 50 mm |
| Lämplig för kapslingsklass (IP) | IP45 |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410052056 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 230 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 2,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 7988028 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 115.805.21.5 |
| GTIN | 4025410052056 |
| Produkt | Urinalstyrning |
| Produktnamn | Geberit urinalstyrning |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 230x125x90mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | blankförkromad |
| Material | metall/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 115.805.21.5 |
|---|
| GTIN | 4025410052056 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Utanpåliggande väggmontage |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Styrmetod | Infraröd |
| Med kontrollpanel | Nej |
| Typ av strömförsörjning | Batteri |
| Med transformator | Nej |
| Flödesklass | Ingen |
| Förtryck | 1 - 10 bar |
| Max. genomströmingskapacitet (300 kPa) | 0,4 l/s |
| Inställbar genomströmingskapacitet | Nej |
| Aktiveringstid | 2 - 30 s |
| Automatisk spolingscykel | Ja |
| Frekvens spolingscykel | 0 - 48 h |
| Inställbar med fjärrkontroll | Nej |
| Med anslutning för byggnadsstyrning | Ja |
| Med förspolning | Nej |
| Med mellanspolning | Nej |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Utgående anslutning | Rör |
| Mått på utgående anslutning | 18 mm |
| Väggavstånd | 50 - 50 mm |
| Lämplig för kapslingsklass (IP) | IP45 |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410052056 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 230 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 2,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |