RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-02-20
RSK-nr enhet: ST
Cistern till WC-kombination Darling New, vatten in under/vänster, 3/6 L spolning.
Cistern till WC-kombination Darling New, vatten in under/vänster, 3/6 L spolning.
| RSK-nummer | 7763379 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0931100005 |
| GTIN | 4021534606601 |
| Produkt | WC-cistern |
| Produktnamn | Darling New |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till WC-stol Darling New |
| Utförande | till underdel golvstående WC |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | 3/6 L spolning |
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.com/website/homepage/products/product_overview/series/darling_new.com-en.html?p=592389 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 0931100005 |
|---|
| GTIN | 4021534606601 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.com/website/homepage/products/product_overview/series/darling_new.com-en.html?p=592389 |
|---|
| Material spolcistern | Övrigt |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Med kondensisolering | Nej |
| Färg | Vit |
| Vattenanslutning | Utvändig gänga |
| Storlek anslutning vattenledning | 3/8" |
| Vattenanslutning vänster | Ja |
| Vattenanslutning höger | Nej |
| Vattenanslutning övre | Nej |
| Vattenanslutning nedåt | Ja |
| Vattenanslutning bakåt | Nej |
| Spolmängd | 3 - 6 l |
| Spolning | Dubbelspolning (två mängder) |
| Inställbar spolvattenmängd | Nej |
| Manövrering | Tryckknapp |
| Lämplig för manuell drift | Ja |
| Lämplig för pneumatisk manövrering | Nej |
| Lämplig för elektronisk manövrering | Nej |
| Placering cistern/tank | Övrigt |
| Med avstängningsventil | Nej |
| Med spolböj | Nej |
| Höjd | 395 mm |
| Bredd | 405 mm |
| Djup | 160 mm |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 420 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 435 | ||
| Vikt (kg) | 13,9 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7763379.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_784_7763379.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_784_7763379.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_784_7763356.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_784_7454192.pdf |
| RSK-nummer | 7763379 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0931100005 |
| GTIN | 4021534606601 |
| Produkt | WC-cistern |
| Produktnamn | Darling New |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till WC-stol Darling New |
| Utförande | till underdel golvstående WC |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | 3/6 L spolning |
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.com/website/homepage/products/product_overview/series/darling_new.com-en.html?p=592389 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 0931100005 |
|---|
| GTIN | 4021534606601 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.com/website/homepage/products/product_overview/series/darling_new.com-en.html?p=592389 |
|---|
| Material spolcistern | Övrigt |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Med kondensisolering | Nej |
| Färg | Vit |
| Vattenanslutning | Utvändig gänga |
| Storlek anslutning vattenledning | 3/8" |
| Vattenanslutning vänster | Ja |
| Vattenanslutning höger | Nej |
| Vattenanslutning övre | Nej |
| Vattenanslutning nedåt | Ja |
| Vattenanslutning bakåt | Nej |
| Spolmängd | 3 - 6 l |
| Spolning | Dubbelspolning (två mängder) |
| Inställbar spolvattenmängd | Nej |
| Manövrering | Tryckknapp |
| Lämplig för manuell drift | Ja |
| Lämplig för pneumatisk manövrering | Nej |
| Lämplig för elektronisk manövrering | Nej |
| Placering cistern/tank | Övrigt |
| Med avstängningsventil | Nej |
| Med spolböj | Nej |
| Höjd | 395 mm |
| Bredd | 405 mm |
| Djup | 160 mm |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 420 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 435 | ||
| Vikt (kg) | 13,9 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7763379.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_784_7763379.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_784_7763379.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_784_7763356.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_784_7454192.pdf |