ProduktnamnRexa FIT-V05-122A/21T011-540/A
DimensionDN50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp5,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098149
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098149
GTIN 4062679388250
Max. statisk höjd 5,678 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4 A
Ineffekt per motor (P1) 1,57 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2865 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 50 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 34 kg
Palltyp -
Djup (mm) 250
Bredd (mm) 200
Höjd (mm) 538
Vikt (kg) 36
RSK-nummer5883523
GTIN4062679388250
ProduktAvloppspump
DimensionDN50
Storlek-
Max. statisk höjd 5,678 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2865 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 50 mm