| Produktnamn | Rexa PRO-S03-112A/21T011X540/O |
| Dimension | DN32/40 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 26m, temp +3°C till +40°C |
| Effekt/Eldata | 3x400V / 50Hz 1,1kW |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098421 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 6098421 |
|---|
| GTIN | 4062679390307 |
|---|
| Max. statisk höjd | 27,97 m |
| Max. arbetstryck | 3,08 bar |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Märkspänning | 400 - 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 2,9 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 1,5 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,1 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2893 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 3 - 40 °C |
| Omgivningstemperatur | 3 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Fläns |
| Anslutningsdimension utloppssida | Övrigt |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 32 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida | Övrigt |
| Max. partikelstorlek | 10 mm |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumphöjd | 548 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 20 m |
| Vikt | 44 kg |
| Höjd (mm) | 805 | ||
| Vikt (kg) | 45 | ||
| RSK-nummer | 5883510 |
| GTIN | 4062679390307 |
| Produkt | Avloppspump |
| Dimension | DN32/40 |
| Storlek | - |
| Märkspänning | 400 - 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 2,9 A |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2893 /min |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumphöjd | 548 mm |