| Produktnamn | Rexa PRO-V05-124A/21T011X540/O |
| Dimension | DN50 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 8,3m, temp +3°C till +40°C |
| Effekt/Eldata | 3x400V / 50Hz 1,1kW |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098435 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 6098435 |
|---|
| GTIN | 4062679390444 |
|---|
| Nominellt flöde (BEP) | 14,21 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 53,55 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 30 m³/h |
| Max. statisk höjd | 8,591 m |
| Max. arbetstryck | 0,9 bar |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Märkspänning | 400 - 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 2,9 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 1,5 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,1 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2893 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 3 - 40 °C |
| Omgivningstemperatur | 3 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Fläns |
| Anslutningsdimension utloppssida | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 50 mm |
| Flänsform | Rund |
| Max. partikelstorlek | 50 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 20 m |
| Vikt | 46 kg |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 700 | ||
| Vikt (kg) | 49 | ||
| RSK-nummer | 5883618 |
| GTIN | 4062679390444 |
| Produkt | Avloppspump |
| Dimension | DN50 |
| Storlek | - |
| Max. arbetstryck | 0,9 bar |
| Märkspänning | 400 - 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 2,9 A |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2893 /min |
| Flänsform | Rund |