ProduktnamnRexa PRO-V05-126A/21T015X540/O
DimensionDN50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp12,3m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098437
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098437
GTIN 4062679390468
Nominellt flöde (BEP) 18,2 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 78,41 kPa
Max. flödeskapacitet 40 m³/h
Max. statisk höjd 12,66 m
Max. arbetstryck 1,4 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,6 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2850 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 50 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 46 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 700
Vikt (kg) 49
RSK-nummer5883620
GTIN4062679390468
ProduktAvloppspump
DimensionDN50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 78,41 kPa
Max. flödeskapacitet 40 m³/h
Max. statisk höjd 12,66 m
Max. arbetstryck 1,4 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,6 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2850 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 50 mm