Avaktiverad 2017-03-24
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1985-12-12
RSK-nr enhet: ST
SANIFLO "SILENCE" ,den tysta malpumpen, passar alla traditionella wc-stolar med P-lås. Wc-solen skall ställas in på 6 l / spolning. Pumpen maler och pumpar iväg spolmassan i endast 22-32 mm rör. Max. h= 4 m. Max. horisontell pumpning= 100 m. Nominell effekt: 550 W. 220v/50Hz. Kan kompletteras med Sanialarm.
SANIFLO "SILENCE" ,den tysta malpumpen, passar alla traditionella wc-stolar med P-lås. Wc-solen skall ställas in på 6 l / spolning. Pumpen maler och pumpar iväg spolmassan i endast 22-32 mm rör. Max. h= 4 m. Max. horisontell pumpning= 100 m. Nominell effekt: 550 W. 220v/50Hz. Kan kompletteras med Sanialarm.
| RSK-nummer | 5886505 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Saniflo Silence |
| GTIN | 3308811299017 |
| Produkt | Avloppspump |
| Produktnamn | Saniflo Silence |
| Dimension | WC/22-32mm |
| Storlek | 330x263x163mm |
| Tryck/Flöde/Temp | lyfthöjd=4m, maxtemp +35°C |
| Effekt/Eldata | 220V 550W |
| Funktion | för WC med P-lås 6l/spolning |
| Utförande | malpump |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.saniflo.se/professionellt-bruk/sfa-produktsortiment/saniflo-silence-rsk-5886505 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | Saniflo Silence |
|---|
| GTIN | 3308811299017 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.saniflo.se/professionellt-bruk/sfa-produktsortiment/saniflo-silence-rsk-5886505 |
|---|
| Lämplig för fekalier | Ja |
|---|---|
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 370 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_237_5886505.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_237_5886505.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/cedkl_237_5886716_gruppfil.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/ritn_237_5886505.pdf |
| RSK-nummer | 5886505 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Saniflo Silence |
| GTIN | 3308811299017 |
| Produkt | Avloppspump |
| Produktnamn | Saniflo Silence |
| Dimension | WC/22-32mm |
| Storlek | 330x263x163mm |
| Tryck/Flöde/Temp | lyfthöjd=4m, maxtemp +35°C |
| Effekt/Eldata | 220V 550W |
| Funktion | för WC med P-lås 6l/spolning |
| Utförande | malpump |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.saniflo.se/professionellt-bruk/sfa-produktsortiment/saniflo-silence-rsk-5886505 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | Saniflo Silence |
|---|
| GTIN | 3308811299017 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.saniflo.se/professionellt-bruk/sfa-produktsortiment/saniflo-silence-rsk-5886505 |
|---|
| Lämplig för fekalier | Ja |
|---|---|
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 370 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_237_5886505.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_237_5886505.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/cedkl_237_5886716_gruppfil.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/ritn_237_5886505.pdf |