Avaktiverad 2023-03-09
Inlagd: 2012-08-20
RSK-nr enhet: ST
Utvändig gänga/utan kopplingar. Altech Cirkulationspump levereras utan kopplingar. Godkänd enligt nya regler 2013.
Utvändig gänga/utan kopplingar. Altech Cirkulationspump levereras utan kopplingar. Godkänd enligt nya regler 2013.
| RSK-nummer | 5731817 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 4048482337586 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Altech |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar, 4m |
| Effekt/Eldata | 1x230V 50 Hz |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt konventionell |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | f.d GTIN 7332508017260 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 4048482337586 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 190 | ||
| Vikt (kg) | 2,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_5731816.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_5731816.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_212_5731816.pdf |
| RSK-nummer | 5731817 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 4048482337586 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Altech |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar, 4m |
| Effekt/Eldata | 1x230V 50 Hz |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt konventionell |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | f.d GTIN 7332508017260 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 4048482337586 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 190 | ||
| Vikt (kg) | 2,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_5731816.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_5731816.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_212_5731816.pdf |