Inlagd: 2021-05-26
RSK-nr enhet: ST
Högeffektiv våt cirkulationspump med elektronisk reglering. Underhållsfri. Försedd med permanent magnetmotor. Effekt/eldata 230V, 50Hz. Klarar 2015 års energieffektivitetskrav. Användningsområde: värme och air-condition system. Media: värmesystem med max 50% glykol. Inställningsmöjligheter: konstant differanstryck, proportionellt differenstryck samt tre fasta lägen. Led-display som visar: effektförbrukning och felkoder. Medietemperatur: 5 ? 110 °C
Högeffektiv våt cirkulationspump med elektronisk reglering. Underhållsfri. Försedd med permanent magnetmotor. Effekt/eldata 230V, 50Hz. Klarar 2015 års energieffektivitetskrav. Användningsområde: värme och air-condition system. Media: värmesystem med max 50% glykol. Inställningsmöjligheter: konstant differanstryck, proportionellt differenstryck samt tre fasta lägen. Led-display som visar: effektförbrukning och felkoder. Medietemperatur: 5 ? 110 °C
| RSK-nummer | 5759007 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508098115 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Altech Cirkulationspump |
| Dimension | R40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 / 5-110°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V 50 Hz |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt konventionell |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | el, snabbkontakt |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508098115 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 180 | ||
| Bredd (mm) | 93 | ||
| Höjd (mm) | 138 | ||
| Vikt (kg) | 2,27 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_5759006.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_5759006.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_212_5759006.pdf |
| RSK-nummer | 5759007 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508098115 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Altech Cirkulationspump |
| Dimension | R40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 / 5-110°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V 50 Hz |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt konventionell |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | el, snabbkontakt |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508098115 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 180 | ||
| Bredd (mm) | 93 | ||
| Höjd (mm) | 138 | ||
| Vikt (kg) | 2,27 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_5759006.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_5759006.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_212_5759006.pdf |