Inlagd: 2016-10-28
RSK-nr enhet: ST
A-klassad Värmebärarpump med packningar för CTC bergvärmepumpar från serie 300 kylmodul 6-8. (V1-V3: 6212334)
A-klassad Värmebärarpump med packningar för CTC bergvärmepumpar från serie 300 kylmodul 6-8. (V1-V3: 6212334)
| RSK-nummer | 6212333 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 588439301 |
| GTIN | 7333077087449 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Brine/Laddpump UPM2K 25/7-180 |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, 3m³/h, +95°C |
| Effekt/Eldata | 3,9-54,5W, 1x230V, 50Hz |
| Funktion | för värmesystem |
| Utförande | med molexanslutning |
|---|---|
| Färg | svart/silver |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/blandmaterial |
| Standard | IPX4D, EN60335/61000/55014 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 588439301 |
|---|
| GTIN | 7333077087449 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Elanslutning | Övrigt |
|---|---|
| Inbyggnadslängd | 180 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IPX4 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077087449 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 2,714 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6212333 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 588439301 |
| GTIN | 7333077087449 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Brine/Laddpump UPM2K 25/7-180 |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, 3m³/h, +95°C |
| Effekt/Eldata | 3,9-54,5W, 1x230V, 50Hz |
| Funktion | för värmesystem |
| Utförande | med molexanslutning |
|---|---|
| Färg | svart/silver |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/blandmaterial |
| Standard | IPX4D, EN60335/61000/55014 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 588439301 |
|---|
| GTIN | 7333077087449 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Elanslutning | Övrigt |
|---|---|
| Inbyggnadslängd | 180 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IPX4 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077087449 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 2,714 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |