Avaktiverad 2020-12-03
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-11-05
RSK-nr enhet: ST
Våtlöpande cirkulationspump med permanentmagnetmotor. Enkel inställning för fasta varvtal, konstant tryckhållning, proportionerlig tryckreglering alternativt Eco Mode för extra energibesparing. Extern larmsignal, driftindikering, extern start/stopp, 0-10 V-styrning, Modbus, parpumpsfunktin och isoleringskåpa ingår som standard.
Våtlöpande cirkulationspump med permanentmagnetmotor. Enkel inställning för fasta varvtal, konstant tryckhållning, proportionerlig tryckreglering alternativt Eco Mode för extra energibesparing. Extern larmsignal, driftindikering, extern start/stopp, 0-10 V-styrning, Modbus, parpumpsfunktin och isoleringskåpa ingår som standard.
| RSK-nummer | 5732595 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 00440180401 |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Calio 40-180 |
| Dimension | DN40 |
| Storlek | BL=250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | temp -10°C till +110°C |
| Effekt/Eldata | 230V 25-700W |
| Funktion | enkel för värme/kylsystem |
| Utförande | våt varvtalsreglerad fläns |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/flermaterial |
| Standard | ErP2015 |
| Övrig info | självreglerande |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 00440180401 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 20,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_698_5732595.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5732595 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 00440180401 |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Calio 40-180 |
| Dimension | DN40 |
| Storlek | BL=250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | temp -10°C till +110°C |
| Effekt/Eldata | 230V 25-700W |
| Funktion | enkel för värme/kylsystem |
| Utförande | våt varvtalsreglerad fläns |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/flermaterial |
| Standard | ErP2015 |
| Övrig info | självreglerande |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 00440180401 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 20,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_698_5732595.pdf |
|---|---|