Inlagd: 2024-01-08
RSK-nr enhet: ST
Högeffektiv, varvtalsreglerad våtlöpande cirkulationspump med permanentmagnetmotor.Enkel inställning för fasta varvtal, konstant tryckhållning eller proportionel tryckreglering. Isoleringskåpa ingår som standard.
Högeffektiv, varvtalsreglerad våtlöpande cirkulationspump med permanentmagnetmotor.Enkel inställning för fasta varvtal, konstant tryckhållning eller proportionel tryckreglering. Isoleringskåpa ingår som standard.
| RSK-nummer | 5746595 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 29134993 |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Calio S Pro 30-40-180 |
| Dimension | G50 |
| Storlek | 180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6/10, temp +2 till +95 |
| Effekt/Eldata | 1x230V |
| Funktion | för värme |
| Utförande | våt varvtalsreglerad, gängad |
|---|---|
| Färg | blå/svart |
| Ytbehandling | kataforesbehandlad |
| Material | pumphus i gjutjärn |
| Standard | ERP 2015 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 29134993 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_132_5746595.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_132_5746595.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_132_5746595.pdf |
| RSK-nummer | 5746595 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 29134993 |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Calio S Pro 30-40-180 |
| Dimension | G50 |
| Storlek | 180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6/10, temp +2 till +95 |
| Effekt/Eldata | 1x230V |
| Funktion | för värme |
| Utförande | våt varvtalsreglerad, gängad |
|---|---|
| Färg | blå/svart |
| Ytbehandling | kataforesbehandlad |
| Material | pumphus i gjutjärn |
| Standard | ERP 2015 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 29134993 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_132_5746595.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_132_5746595.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_132_5746595.pdf |