Avaktiverad 2017-12-04
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-11-30
RSK-nr enhet: ST
Torr cirkulationspump i enkelutförande. Försedd med standardmotor IE2. Monteras, beroende på storlek och rörsystem, frihängande eller med fotplatta på pelare/vibrationsdämpare.
Torr cirkulationspump i enkelutförande. Försedd med standardmotor IE2. Monteras, beroende på storlek och rörsystem, frihängande eller med fotplatta på pelare/vibrationsdämpare.
| RSK-nummer | 5763335 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2088443 |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | IL 150/250-15/4 |
| Dimension | DN 150 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | 15kW |
| Funktion | värme- och kyla, -20°C till +1 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | kataforbehandlad |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | 3-fas, 50 Hz |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2088443 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1117 | ||
| Vikt (kg) | 272 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5763335 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2088443 |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | IL 150/250-15/4 |
| Dimension | DN 150 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | 15kW |
| Funktion | värme- och kyla, -20°C till +1 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | kataforbehandlad |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | 3-fas, 50 Hz |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2088443 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1117 | ||
| Vikt (kg) | 272 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |