Inlagd: 2019-03-01
RSK-nr enhet: ST
A-klassad Laddpump med kabel för CTC EcoTank, EcoEl V1-V3, EcoHeat/EcoPart V1-V3: 4,7-13, EcoVåf I-III, 1100, 1200, 2200, Excellent, Aquaheat, EcoFlex, EasyFlex, EcoSol II, EcoZenith 250-550, EcoHeat 3-400. Används även som Radiatorpump.
A-klassad Laddpump med kabel för CTC EcoTank, EcoEl V1-V3, EcoHeat/EcoPart V1-V3: 4,7-13, EcoVåf I-III, 1100, 1200, 2200, Excellent, Aquaheat, EcoFlex, EasyFlex, EcoSol II, EcoZenith 250-550, EcoHeat 3-400. Används även som Radiatorpump.
| RSK-nummer | 6212473 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 588892301 |
| GTIN | 7333077090814 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Laddpump 25/60-130 kabel |
| Dimension | DN25 (G1 1/2") |
| Storlek | BL=130mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, 6m³/h, -10 till+95°C |
| Effekt/Eldata | 230V 45W |
| Funktion | för värmesystem |
| Utförande | RKC, fast varvtal I II III |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | kataforesbehandlat hus |
| Material | gjutjärn/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | A-klass |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 588892301 |
|---|
| GTIN | 7333077090814 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Inbyggnadslängd | 130 mm |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077022389 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 2,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6212473 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 588892301 |
| GTIN | 7333077090814 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Laddpump 25/60-130 kabel |
| Dimension | DN25 (G1 1/2") |
| Storlek | BL=130mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, 6m³/h, -10 till+95°C |
| Effekt/Eldata | 230V 45W |
| Funktion | för värmesystem |
| Utförande | RKC, fast varvtal I II III |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | kataforesbehandlat hus |
| Material | gjutjärn/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | A-klass |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 588892301 |
|---|
| GTIN | 7333077090814 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Inbyggnadslängd | 130 mm |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077022389 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 2,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |