Avaktiverad 2015-02-01
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2005-12-12
RSK-nr enhet: ST
Vätska: Värmevatten. Temp.område: +2 till +110 gr.C.
Vätska: Värmevatten. Temp.område: +2 till +110 gr.C.
| RSK-nummer | 5731606 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 96281022 |
| GTIN | 5700830268889 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Magna 25-60 |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | 230V 50Hz |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt elektronisk, gängad |
|---|---|
| Färg | röd/svart |
| Ytbehandling | lackerad/komposit |
| Material | gjutjärn/komposit |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=96281022&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 96281022 |
|---|
| GTIN | 5700830268889 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=96281022&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | 5,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5731606.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5731606.pdf |
| RSK-nummer | 5731606 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 96281022 |
| GTIN | 5700830268889 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Magna 25-60 |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | 230V 50Hz |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt elektronisk, gängad |
|---|---|
| Färg | röd/svart |
| Ytbehandling | lackerad/komposit |
| Material | gjutjärn/komposit |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=96281022&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 96281022 |
|---|
| GTIN | 5700830268889 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=96281022&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | 5,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5731606.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5731606.pdf |