Inlagd: 2013-06-03
RSK-nr enhet: ST
Flygt KS 2610.160 MT-233 transportabel länspump. 50 mm utlopp för slang alternativt ISO G2 utvändig gänga. Försedd med slutet flerkanalshjul med bakskovlar/spiralspår och slitdelar av nitrilgummi. 1-fas motor, 230V. 50 Hz. 1,4 kW. 7,80 A. Motorsladd: 20 m. SUBCAB 3G1,5. Stickkontakt "Plug 532.1U" (Schuko plug) monterad på kableln
Flygt KS 2610.160 MT-233 transportabel länspump. 50 mm utlopp för slang alternativt ISO G2 utvändig gänga. Försedd med slutet flerkanalshjul med bakskovlar/spiralspår och slitdelar av nitrilgummi. 1-fas motor, 230V. 50 Hz. 1,4 kW. 7,80 A. Motorsladd: 20 m. SUBCAB 3G1,5. Stickkontakt "Plug 532.1U" (Schuko plug) monterad på kableln
| RSK-nummer | 5890184 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 00-26101600019 |
| GTIN | - |
| Produkt | Länspump |
| Produktnamn | KS2610.160 MT-233 1-fas |
| Dimension | 50mm/G50 |
| Storlek | 601x200mm (HxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 1,4kW 7.8A |
| Funktion | transportabel länspump |
| Utförande | slangstos/utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | rostfritt stål |
| Ytbehandling | - |
| Material | aluminium |
| Standard | - |
| Övrig info | 20m SUBCAB 3G1,5 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 00-26101600019 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material motorhus | Aluminium |
|---|---|
| Material pumphus | Aluminium |
| Nominellt flöde (BEP) | 20,6 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 122,5 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 37 m³/h |
| Max. statisk höjd | 18 m |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 20 m |
| Märkspänning | 220 - 240 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 7,8 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,4 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2855 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 40 °C |
| Anslutningsdimension utloppssida | 2" (50) |
| Max. partikelstorlek | 7,5 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Pumpdiameter | 200 mm |
| Pumphöjd | 601 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 20 m |
| Explosionssäker | Nej |
| Vikt | 25 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 650 | ||
| Vikt (kg) | 23 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_24_5890184_gruppfil.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5890184 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 00-26101600019 |
| GTIN | - |
| Produkt | Länspump |
| Produktnamn | KS2610.160 MT-233 1-fas |
| Dimension | 50mm/G50 |
| Storlek | 601x200mm (HxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 1,4kW 7.8A |
| Funktion | transportabel länspump |
| Utförande | slangstos/utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | rostfritt stål |
| Ytbehandling | - |
| Material | aluminium |
| Standard | - |
| Övrig info | 20m SUBCAB 3G1,5 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 00-26101600019 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material motorhus | Aluminium |
|---|---|
| Material pumphus | Aluminium |
| Nominellt flöde (BEP) | 20,6 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 122,5 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 37 m³/h |
| Max. statisk höjd | 18 m |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 20 m |
| Märkspänning | 220 - 240 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 7,8 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,4 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2855 /min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 40 °C |
| Anslutningsdimension utloppssida | 2" (50) |
| Max. partikelstorlek | 7,5 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Pumpdiameter | 200 mm |
| Pumphöjd | 601 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 20 m |
| Explosionssäker | Nej |
| Vikt | 25 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 650 | ||
| Vikt (kg) | 23 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_24_5890184_gruppfil.pdf |
|---|---|