Inlagd: 2010-03-19
RSK-nr enhet: ST
Debes GRB är precisionsbyggd samt provkörd i vår testanläggning. Detta gör att vi uppnår maximal prestanda och hållbarhet, därav lämnar vi 2 års garanti på denna pump. Vi skräddarsyr pumpen efter borrhålets förutsättningar och vi kan med fördel leverera ett komplett pumppaket med allt som behövs för en nyinstallation.
Debes GRB är precisionsbyggd samt provkörd i vår testanläggning. Detta gör att vi uppnår maximal prestanda och hållbarhet, därav lämnar vi 2 års garanti på denna pump. Vi skräddarsyr pumpen efter borrhålets förutsättningar och vi kan med fördel leverera ett komplett pumppaket med allt som behövs för en nyinstallation.
| RSK-nummer | 5854432 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7214316 |
| GTIN | - |
| Produkt | Djupbrunnspumppaket |
| Produktnamn | GRB 14-P 70m |
| Dimension | G32 |
| Storlek | 4" / 96mm diameter |
| Tryck/Flöde/Temp | Hmax: 90m Qmax 60l/min |
| Effekt/Eldata | 3x400V 0,75kW 2,0A |
| Funktion | djupbrunnspumpaket |
| Utförande | 70m kabel&wire, kmsk 400V |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt hölje/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | med kontaktmotorskydd |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7214316 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Frekvens | 50 Hz |
|---|---|
| Märkström | 2 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,75 kW |
| Isolationsklass (IEC) | B |
| Med backventil | Ja |
| Pumpdiameter | 98,5 mm |
| Pump och motor längd | 686 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 810 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 33 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_75_5854432.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_75_5854432.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_75_5854432.pdf |
| RSK-nummer | 5854432 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7214316 |
| GTIN | - |
| Produkt | Djupbrunnspumppaket |
| Produktnamn | GRB 14-P 70m |
| Dimension | G32 |
| Storlek | 4" / 96mm diameter |
| Tryck/Flöde/Temp | Hmax: 90m Qmax 60l/min |
| Effekt/Eldata | 3x400V 0,75kW 2,0A |
| Funktion | djupbrunnspumpaket |
| Utförande | 70m kabel&wire, kmsk 400V |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt hölje/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | med kontaktmotorskydd |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7214316 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Frekvens | 50 Hz |
|---|---|
| Märkström | 2 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,75 kW |
| Isolationsklass (IEC) | B |
| Med backventil | Ja |
| Pumpdiameter | 98,5 mm |
| Pump och motor längd | 686 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 810 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 33 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_75_5854432.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_75_5854432.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_75_5854432.pdf |