Inlagd: 2024-08-27
RSK-nr enhet: ST
Debes GRA-GRM är precisionsbyggd samt provkörd i vår testanläggning. Detta gör att vi uppnår maximal prestanda och hållbarhet, därav lämnar vi 2 års garanti på denna pump. Vi skräddarsyr pumpen efter borrhålets förutsättningar och vi kan med fördel leverera ett komplett pumppaket med allt som behövs för en nyinstallation.
Debes GRA-GRM är precisionsbyggd samt provkörd i vår testanläggning. Detta gör att vi uppnår maximal prestanda och hållbarhet, därav lämnar vi 2 års garanti på denna pump. Vi skräddarsyr pumpen efter borrhålets förutsättningar och vi kan med fördel leverera ett komplett pumppaket med allt som behövs för en nyinstallation.
| RSK-nummer | 5852051 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7221316P |
| GTIN | - |
| Produkt | Djupbrunnspump paket |
| Produktnamn | GRB 21-P 100m 400V |
| Dimension | G32 inv. |
| Storlek | 4" / 96mm diameter |
| Tryck/Flöde/Temp | Hmax: 135m Qmax 60l/min |
| Effekt/Eldata | 3x400V, 1,1kW, 2,8A |
| Funktion | Pumppaket, färdigskarvad kabel |
| Utförande | Dricksvattengodkänd |
|---|---|
| Färg | rostfritt |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt hölje/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | Motorskydd ingår ej i paketet |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7221316P |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_75_5852051.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_75_5852051.pdf |
| RSK-nummer | 5852051 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7221316P |
| GTIN | - |
| Produkt | Djupbrunnspump paket |
| Produktnamn | GRB 21-P 100m 400V |
| Dimension | G32 inv. |
| Storlek | 4" / 96mm diameter |
| Tryck/Flöde/Temp | Hmax: 135m Qmax 60l/min |
| Effekt/Eldata | 3x400V, 1,1kW, 2,8A |
| Funktion | Pumppaket, färdigskarvad kabel |
| Utförande | Dricksvattengodkänd |
|---|---|
| Färg | rostfritt |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt hölje/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | Motorskydd ingår ej i paketet |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7221316P |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_75_5852051.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_75_5852051.pdf |