RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1988-09-15
RSK-nr enhet: ST
Pumppaketet innehåller följande artiklar: 1st. Pump SP1A-21 1st. Kabel 90m. med skarvkoppling 2st. Gummiklamma 1st. Wire (95mtr) 2st. Låsbleck 1st. Kontaktormotorskydd
Pumppaketet innehåller följande artiklar: 1st. Pump SP1A-21 1st. Kabel 90m. med skarvkoppling 2st. Gummiklamma 1st. Wire (95mtr) 2st. Låsbleck 1st. Kontaktormotorskydd
| RSK-nummer | 5856064 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 91350121 |
| GTIN | 5700393546134 |
| Produkt | Pumppaket |
| Produktnamn | SP1A-21 |
| Dimension | Rp32 |
| Storlek | 4" |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 3x400V 50Hz 0,55kW 2,2A |
| Funktion | förbrukningsvatten, sänkpump |
| Utförande | 90m kabel, kontaktormotorskydd |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=08002B21&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 91350121 |
|---|
| GTIN | 5700393546134 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=08002B21&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
|---|
| Material pumphus | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet pumphus | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Material impeller/pumphjul | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Nominellt flöde (BEP) | 1 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 813,73 kPa |
| Max. arbetstryck | 15 bar |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 1,7 m |
| Märkspänning | 380 - 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 235 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,55 kW |
| Isolationsklass (IEC) | B |
| Varvtalsreglering motor | Ingen |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 15 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1 1/4" (32) |
| Med backventil | Ja |
| Pumpdiameter | 101 mm |
| Pump och motor längd | 837 mm |
| Min. borrhålsdiameter | 105 mm |
| Max. sandinnehåll | 50 g/m³ |
| Vikt | 36 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 43 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5856064.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.grundfos.com/se/legal/general-terms-and-conditions-of-sales-and-delivery |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5856064.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_25_5885992.pdf |
| RSK-nummer | 5856064 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 91350121 |
| GTIN | 5700393546134 |
| Produkt | Pumppaket |
| Produktnamn | SP1A-21 |
| Dimension | Rp32 |
| Storlek | 4" |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 3x400V 50Hz 0,55kW 2,2A |
| Funktion | förbrukningsvatten, sänkpump |
| Utförande | 90m kabel, kontaktormotorskydd |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=08002B21&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 91350121 |
|---|
| GTIN | 5700393546134 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=08002B21&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
|---|
| Material pumphus | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet pumphus | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Material impeller/pumphjul | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Nominellt flöde (BEP) | 1 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 813,73 kPa |
| Max. arbetstryck | 15 bar |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 1,7 m |
| Märkspänning | 380 - 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 235 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,55 kW |
| Isolationsklass (IEC) | B |
| Varvtalsreglering motor | Ingen |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 15 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1 1/4" (32) |
| Med backventil | Ja |
| Pumpdiameter | 101 mm |
| Pump och motor längd | 837 mm |
| Min. borrhålsdiameter | 105 mm |
| Max. sandinnehåll | 50 g/m³ |
| Vikt | 36 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 43 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5856064.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.grundfos.com/se/legal/general-terms-and-conditions-of-sales-and-delivery |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5856064.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_25_5885992.pdf |