Avaktiverad 2016-09-14
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2005-03-10
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 5853322 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 96510206 |
| GTIN | 5700396504285 |
| Produkt | Djupbrunnspump |
| Produktnamn | SQ3-55 |
| Dimension | Rp32 |
| Storlek | 3" |
| Tryck/Flöde/Temp | ? |
| Effekt/Eldata | 1x230V, 50/60Hz |
| Funktion | förbrukningsvatten, sänkpump |
| Utförande | modell B, inbyggt motorskydd |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | ! |
| Material | rostfritt/flermaterial |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=96510206&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 96510206 |
|---|
| GTIN | 5700396504285 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=96510206&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
|---|
| Märkström | 8,4 A |
|---|---|
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Pumpdiameter | 74 mm |
| Pump och motor längd | 768 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 843 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 6,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5853322.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5853322.pdf |
| RSK-nummer | 5853322 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 96510206 |
| GTIN | 5700396504285 |
| Produkt | Djupbrunnspump |
| Produktnamn | SQ3-55 |
| Dimension | Rp32 |
| Storlek | 3" |
| Tryck/Flöde/Temp | ? |
| Effekt/Eldata | 1x230V, 50/60Hz |
| Funktion | förbrukningsvatten, sänkpump |
| Utförande | modell B, inbyggt motorskydd |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | ! |
| Material | rostfritt/flermaterial |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=96510206&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 96510206 |
|---|
| GTIN | 5700396504285 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=96510206&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
|---|
| Märkström | 8,4 A |
|---|---|
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Pumpdiameter | 74 mm |
| Pump och motor längd | 768 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 843 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 6,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5853322.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5853322.pdf |