RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-04-09
RSK-nr enhet: ST
Dränksäker pump avsedd att användas för uppfordring och distribution av vatten från borrad brunn. Integrerad backventil. Levereras komplett med 100 m kabel och vajer.
Dränksäker pump avsedd att användas för uppfordring och distribution av vatten från borrad brunn. Integrerad backventil. Levereras komplett med 100 m kabel och vajer.
| RSK-nummer | 5852321 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2835277 |
| GTIN | 7319090005271 |
| Produkt | Pumppaket borrhål |
| Produktnamn | TWU 3-0145 vk-3/100 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 130m, temp +3°C till +40°C |
| Effekt/Eldata | 3x400V / 50Hz 1,1kW |
| Funktion | pumpning från borrad brunn |
| Utförande | 3" |
|---|---|
| Färg | silver/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2835277 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2835277 |
|---|
| GTIN | 7319090005271 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2835277 |
|---|
| Material pumphus | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet pumphus | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Material impeller/pumphjul | Övrigt |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | Övrigt |
| Max. flödeskapacitet | 2,7 m³/h |
| Max. statisk höjd | 130 m |
| Max. arbetstryck | 14 bar |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 100 m |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 3,2 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,1 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2800 /min |
| Varvtalsreglering motor | Ingen |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 3 - 40 °C |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1" (25) |
| Med backventil | Ja |
| Pumpdiameter | 74 mm |
| Pump och motor längd | 1796 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 150 m |
| Kapslingsklass (IP) | IP58 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 800 | ||
| Vikt (kg) | 47 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_3_5852251.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_3_5852251.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_3_5853422.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_3_5852251.pdf |
| RSK-nummer | 5852321 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2835277 |
| GTIN | 7319090005271 |
| Produkt | Pumppaket borrhål |
| Produktnamn | TWU 3-0145 vk-3/100 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 130m, temp +3°C till +40°C |
| Effekt/Eldata | 3x400V / 50Hz 1,1kW |
| Funktion | pumpning från borrad brunn |
| Utförande | 3" |
|---|---|
| Färg | silver/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2835277 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2835277 |
|---|
| GTIN | 7319090005271 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2835277 |
|---|
| Material pumphus | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet pumphus | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Material impeller/pumphjul | Övrigt |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | Övrigt |
| Max. flödeskapacitet | 2,7 m³/h |
| Max. statisk höjd | 130 m |
| Max. arbetstryck | 14 bar |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 100 m |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 3,2 A |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,1 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2800 /min |
| Varvtalsreglering motor | Ingen |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 3 - 40 °C |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1" (25) |
| Med backventil | Ja |
| Pumpdiameter | 74 mm |
| Pump och motor längd | 1796 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 150 m |
| Kapslingsklass (IP) | IP58 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 800 | ||
| Vikt (kg) | 47 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_3_5852251.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_3_5852251.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_3_5853422.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_3_5852251.pdf |