Avaktiverad 2024-03-19
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-02-10
RSK-nr enhet: ST
Dränksäker pump avsedd att användas för uppfordring och distribution av vatten från borrad brunn. Levereras komplett med 60 kabel och vajer.
Dränksäker pump avsedd att användas för uppfordring och distribution av vatten från borrad brunn. Levereras komplett med 60 kabel och vajer.
| RSK-nummer | 5853443 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2836221 |
| GTIN | 7319090013801 |
| Produkt | Pumppaket borrhål |
| Produktnamn | TWU 3.02-06-HS-ECP-B-vk-1/60 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | 3" |
| Tryck/Flöde/Temp | 128m, temp +3°C till +40°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V / 50Hz 1,5kW |
| Funktion | pumpning från borrad brunn |
| Utförande | 3" |
|---|---|
| Färg | silver/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2836221 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2836221 |
|---|
| GTIN | 7319090013801 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2836221 |
|---|
| Material pumphus | Rostfritt stål |
|---|---|
| Max. statisk höjd | 128 m |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 60 m |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,5 kW |
| Varvtalsreglering motor | Extern (inkluderad) |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 3 - 40 °C |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1850 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 26,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5853443 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2836221 |
| GTIN | 7319090013801 |
| Produkt | Pumppaket borrhål |
| Produktnamn | TWU 3.02-06-HS-ECP-B-vk-1/60 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | 3" |
| Tryck/Flöde/Temp | 128m, temp +3°C till +40°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V / 50Hz 1,5kW |
| Funktion | pumpning från borrad brunn |
| Utförande | 3" |
|---|---|
| Färg | silver/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2836221 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2836221 |
|---|
| GTIN | 7319090013801 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2836221 |
|---|
| Material pumphus | Rostfritt stål |
|---|---|
| Max. statisk höjd | 128 m |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 60 m |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,5 kW |
| Varvtalsreglering motor | Extern (inkluderad) |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 3 - 40 °C |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1850 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 26,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
|---|---|