ProduktnamnMVI 7004/2-3/16/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -15°C till +120°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 18,5kW
Funktionför tryckstegring/tappvatten
Utförandefläns PN16
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/4071173
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 4071173
GTIN -
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 89,85 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 32,8 A
Axeleffekt per motor (P2) 18,5 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,4
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur -15 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 100
Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida PN 16
Anslutningsdimension utloppssida DN 100
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 100 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 16
Höjd (mm) 400
Vikt (kg) 180
RSK-nummer5825010
GTIN-
ProduktTryckstegringspump
ProduktnamnMVI 7004/2-3/16/E
DimensionDN100
StorlekBL=380mm
Utförandefläns PN16
Max. flödeskapacitet 110 m³/h
Max. statisk höjd 89,85 m
Max. arbetstryck 16 bar
Elanslutning Anslutningsplint
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 32,8 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Motor med förlängd axel Nej
Anslutning inloppssida Fläns