RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-09-08
RSK-nr enhet: ST
Rektangulär 500L tank med 110L rostfri varmvattenberedare och 12m koppar solslinga
Rektangulär 500L tank med 110L rostfri varmvattenberedare och 12m koppar solslinga
| RSK-nummer | 6519805 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-120400-E17 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ackumulatortank |
| Produktnamn | TIV-500L/FR110/SOL12 |
| Dimension | 500L |
| Storlek | 700x700x1750mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 3,0bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | beredartank, vit med solslinga |
| Utförande | 110L RF vvberedare, 12m sol |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | stål, rostfritt, koppar |
| Standard | - |
| Övrig info | PUR-isolerad C-klass |
| Tillverkarens produktsida | https://www.boroe.com/butik/varmeprodukter/sortiment/tiv/tiv-500fr110sol12/ |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-120400-E17 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.boroe.com/butik/varmeprodukter/sortiment/tiv/tiv-500fr110sol12/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 850 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1950 | ||
| Vikt (kg) | 156 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_502_6519805.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_502_6519805.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_502_6519805.pdf |
| Energimärkningsetikett | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/ENERGYMARKINGLABEL/ENERGYMARKINGLABEL_502_6519805.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_502_6519805.pdf |
| RSK-nummer | 6519805 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-120400-E17 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ackumulatortank |
| Produktnamn | TIV-500L/FR110/SOL12 |
| Dimension | 500L |
| Storlek | 700x700x1750mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 3,0bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | beredartank, vit med solslinga |
| Utförande | 110L RF vvberedare, 12m sol |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | stål, rostfritt, koppar |
| Standard | - |
| Övrig info | PUR-isolerad C-klass |
| Tillverkarens produktsida | https://www.boroe.com/butik/varmeprodukter/sortiment/tiv/tiv-500fr110sol12/ |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | 501V-120400-E17 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.boroe.com/butik/varmeprodukter/sortiment/tiv/tiv-500fr110sol12/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 850 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1950 | ||
| Vikt (kg) | 156 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_502_6519805.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_502_6519805.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_502_6519805.pdf |
| Energimärkningsetikett | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/ENERGYMARKINGLABEL/ENERGYMARKINGLABEL_502_6519805.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_502_6519805.pdf |