RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-08-09
RSK-nr enhet: ST
Ackumulatortank 500 l med 120 l förrådsberedare cu,15 m solslinga, 2 st elpatronsuttag , isolerad med 75 mm avtagbar plastbeklädd polyuretan
Ackumulatortank 500 l med 120 l förrådsberedare cu,15 m solslinga, 2 st elpatronsuttag , isolerad med 75 mm avtagbar plastbeklädd polyuretan
| RSK-nummer | 6519836 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Ackumulatortank |
| Produktnamn | TS500/120+15sol |
| Dimension | 790x1750 (ØxH) |
| Storlek | 500L 790x1750 (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 3 Bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | Stående för varmvatten/värme |
| Utförande | Beredare120L/ solslinga 15m |
|---|---|
| Färg | Grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | Stål |
| Standard | - |
| Övrig info | Beredare 120 l.+ 15 m sol |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material tank panna/beredare | Stål |
|---|---|
| Material ytterhölje | Stål |
| Ytskydd i tank | Övrigt |
| Volym/Innehåll | 500 l |
| Max. arbetstryck | 3 bar |
| Material isolering | PUR (polyuretan) |
| Höjd | 1750 mm |
| Diameter | 790 mm |
| Energieffektivitetsklass | C |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1800 | ||
| Vikt (kg) | 175 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_204_6519836.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 6519836 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Ackumulatortank |
| Produktnamn | TS500/120+15sol |
| Dimension | 790x1750 (ØxH) |
| Storlek | 500L 790x1750 (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 3 Bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | Stående för varmvatten/värme |
| Utförande | Beredare120L/ solslinga 15m |
|---|---|
| Färg | Grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | Stål |
| Standard | - |
| Övrig info | Beredare 120 l.+ 15 m sol |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 17 Vatten-/Medievärmare/Tankar/Växlare |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material tank panna/beredare | Stål |
|---|---|
| Material ytterhölje | Stål |
| Ytskydd i tank | Övrigt |
| Volym/Innehåll | 500 l |
| Max. arbetstryck | 3 bar |
| Material isolering | PUR (polyuretan) |
| Höjd | 1750 mm |
| Diameter | 790 mm |
| Energieffektivitetsklass | C |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1800 | ||
| Vikt (kg) | 175 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_204_6519836.pdf |
|---|---|