Avaktiverad 2021-01-28
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-01-27
RSK-nr enhet: ST
Villabrännare 1-steg on-off 46-131 kW med förvärmare och bipackat oljefilter. Relä: LMO14. ersatt av Bentone BF1 351033010601
Villabrännare 1-steg on-off 46-131 kW med förvärmare och bipackat oljefilter. Relä: LMO14. ersatt av Bentone BF1 351033010601
| RSK-nummer | 6241313 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 330003433002 |
| GTIN | 7333077081263 |
| Produkt | Oljebrännare |
| Produktnamn | Bentone B2 KS |
| Dimension | Ø89, G08 (1/4") |
| Storlek | 300x222x259mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 3,9-11,1Kg/h |
| Effekt/Eldata | 46-131kW/230V |
| Funktion | oljeeldning |
| Utförande | på-av |
|---|---|
| Färg | röd/metall/svart |
| Ytbehandling | infärgad/lackerad |
| Material | aluminium/plast/flermaterial |
| Standard | EN 267, IP20 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.bentone.se/produkter/oljebrannare-en-stegs/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 330003433002 |
|---|
| GTIN | 7333077081263 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.bentone.se/produkter/oljebrannare-en-stegs/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077081263 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 285 | ||
| Höjd (mm) | 435 | ||
| Vikt (kg) | 13,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6241313 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 330003433002 |
| GTIN | 7333077081263 |
| Produkt | Oljebrännare |
| Produktnamn | Bentone B2 KS |
| Dimension | Ø89, G08 (1/4") |
| Storlek | 300x222x259mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 3,9-11,1Kg/h |
| Effekt/Eldata | 46-131kW/230V |
| Funktion | oljeeldning |
| Utförande | på-av |
|---|---|
| Färg | röd/metall/svart |
| Ytbehandling | infärgad/lackerad |
| Material | aluminium/plast/flermaterial |
| Standard | EN 267, IP20 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.bentone.se/produkter/oljebrannare-en-stegs/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 330003433002 |
|---|
| GTIN | 7333077081263 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.bentone.se/produkter/oljebrannare-en-stegs/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077081263 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 285 | ||
| Höjd (mm) | 435 | ||
| Vikt (kg) | 13,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |