Avaktiverad 2021-01-28
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-01-27
RSK-nr enhet: ST
Villabrännare 1-steg on-off 17-42 kW med förvärmare och bipackat oljefilter. Relä: LMO14. Förlängt brännarrör
Villabrännare 1-steg on-off 17-42 kW med förvärmare och bipackat oljefilter. Relä: LMO14. Förlängt brännarrör
| RSK-nummer | 6241311 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 310003131004 |
| GTIN | 7333077081270 |
| Produkt | Oljebrännare |
| Produktnamn | Bentone Prio L |
| Dimension | Ø89, G08 (1/4") |
| Storlek | 293x230x240mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 1,2-3,0Kg/h |
| Effekt/Eldata | 17-42kW/230V |
| Funktion | oljeeldning |
| Utförande | på-av, förlängd |
|---|---|
| Färg | röd/metall/svart |
| Ytbehandling | infärgad/lackerad |
| Material | aluminium/plast/flermaterial |
| Standard | EN 267, IP20 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.bentone.se/produkter/oljebrannare-en-stegs/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 310003131004 |
|---|
| GTIN | 7333077081270 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.bentone.se/produkter/oljebrannare-en-stegs/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077081270 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 460 | ||
| Vikt (kg) | 13,52 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6241311 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 310003131004 |
| GTIN | 7333077081270 |
| Produkt | Oljebrännare |
| Produktnamn | Bentone Prio L |
| Dimension | Ø89, G08 (1/4") |
| Storlek | 293x230x240mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 1,2-3,0Kg/h |
| Effekt/Eldata | 17-42kW/230V |
| Funktion | oljeeldning |
| Utförande | på-av, förlängd |
|---|---|
| Färg | röd/metall/svart |
| Ytbehandling | infärgad/lackerad |
| Material | aluminium/plast/flermaterial |
| Standard | EN 267, IP20 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.bentone.se/produkter/oljebrannare-en-stegs/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 310003131004 |
|---|
| GTIN | 7333077081270 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.bentone.se/produkter/oljebrannare-en-stegs/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077081270 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 460 | ||
| Vikt (kg) | 13,52 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |