RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-08-23
RSK-nr enhet: ST
1 steg oljebrännare med förvärmare, LMO14. Halvkåpa röd
1 steg oljebrännare med förvärmare, LMO14. Halvkåpa röd
| RSK-nummer | 6355813 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 352012021601 |
| GTIN | 7333077042189 |
| Produkt | Oljebrännare |
| Produktnamn | BF1 FUV133 LMO |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 15-55kW |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.bentone.com/sv/produkter/oljebrannare/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 352012021601 |
|---|
| GTIN | 7333077042189 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.bentone.com/sv/produkter/oljebrannare/ |
|---|
| Flamform | Kort flamma |
|---|---|
| Flamhuvud förlängning | 133 mm |
| Minsta oljetryck | 7000 mbar |
| Högsta oljetryck | 12000 mbar |
| Brännarstyrning | På-av |
| Matningsspänning | 230 V |
| Inbyggt oljefilter | Nej |
| Inbyggd driftstidmätare | Nej |
| Höjd | 226 mm |
| Bredd | 278 mm |
| Djup | 190 mm |
| Anslutning olja | Utvändig gänga |
| Dimension olja | 1/8" (6) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077042172 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 285 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 10,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_31_6355813.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_31_6355813.pdf |
| Energimärkningsetikett | https://bentone.com/sv/produkter/ecodesign/ |
| Produktblad energimärkning | https://bentone.com/sv/produkter/ecodesign/ |
| RSK-nummer | 6355813 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 352012021601 |
| GTIN | 7333077042189 |
| Produkt | Oljebrännare |
| Produktnamn | BF1 FUV133 LMO |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 15-55kW |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.bentone.com/sv/produkter/oljebrannare/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 352012021601 |
|---|
| GTIN | 7333077042189 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.bentone.com/sv/produkter/oljebrannare/ |
|---|
| Flamform | Kort flamma |
|---|---|
| Flamhuvud förlängning | 133 mm |
| Minsta oljetryck | 7000 mbar |
| Högsta oljetryck | 12000 mbar |
| Brännarstyrning | På-av |
| Matningsspänning | 230 V |
| Inbyggt oljefilter | Nej |
| Inbyggd driftstidmätare | Nej |
| Höjd | 226 mm |
| Bredd | 278 mm |
| Djup | 190 mm |
| Anslutning olja | Utvändig gänga |
| Dimension olja | 1/8" (6) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077042172 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 285 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 10,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_31_6355813.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_31_6355813.pdf |
| Energimärkningsetikett | https://bentone.com/sv/produkter/ecodesign/ |
| Produktblad energimärkning | https://bentone.com/sv/produkter/ecodesign/ |