RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2005-04-21
RSK-nr enhet: ST
ELPATRON FÖR OLJA 2-STEGS 330W Elpatron för oljeuppvärmning, som har direktbrytande styrutrustning med 2-stegs termostat 30-90 grader och 3-poligt överhettningsskydd. Elpatron som levereras med R50 gänga i mässing. Rörmaterial i syrafast rostfritt stål. Yteffekt på 0,9W/cm². Kopplingsboxen (K8) är gjord av pressgjuten aluminium.
ELPATRON FÖR OLJA 2-STEGS 330W Elpatron för oljeuppvärmning, som har direktbrytande styrutrustning med 2-stegs termostat 30-90 grader och 3-poligt överhettningsskydd. Elpatron som levereras med R50 gänga i mässing. Rörmaterial i syrafast rostfritt stål. Yteffekt på 0,9W/cm². Kopplingsboxen (K8) är gjord av pressgjuten aluminium.
| RSK-nummer | 6211331 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 112255 |
| GTIN | - |
| Produkt | Elpatron |
| Produktnamn | OPL 330 |
| Dimension | - |
| Storlek | IL=270mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 330W |
| Funktion | - |
| Utförande | 2-stegs termostat 30-90° |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.relek.se/product/elpatron-330w-230-400v-rf-2-stegs-for-olja-09w-cm |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 112255 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.relek.se/product/elpatron-330w-230-400v-rf-2-stegs-for-olja-09w-cm |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 2,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6211331 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 112255 |
| GTIN | - |
| Produkt | Elpatron |
| Produktnamn | OPL 330 |
| Dimension | - |
| Storlek | IL=270mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 330W |
| Funktion | - |
| Utförande | 2-stegs termostat 30-90° |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.relek.se/product/elpatron-330w-230-400v-rf-2-stegs-for-olja-09w-cm |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 112255 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.relek.se/product/elpatron-330w-230-400v-rf-2-stegs-for-olja-09w-cm |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 2,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |