Inlagd: 2022-12-13
RSK-nr enhet: ST
Alterna Basic Krokrad, 4 krokar
Alterna Basic Krokrad, 4 krokar
| RSK-nummer | 8920110 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508121028 |
| Produkt | Handdukshängare |
| Produktnamn | Alterna Basic krokrad |
| Dimension | - |
| Storlek | 285x45x40 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med 4 krokar |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål och zink |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508121028 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Färg | Rostfritt stål |
| Antal handdukar | 4 |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 285 mm |
| Höjd | 45 mm |
| Djup | 40 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 295 | ||
| Bredd (mm) | 50 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,198 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740030_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740030.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00555 v1.pdf |
| RSK-nummer | 8920110 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508121028 |
| Produkt | Handdukshängare |
| Produktnamn | Alterna Basic krokrad |
| Dimension | - |
| Storlek | 285x45x40 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med 4 krokar |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål och zink |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508121028 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Fast hållare |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Utförande täckbricka/-rosett | Rektangulär |
| Färg | Rostfritt stål |
| Antal handdukar | 4 |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Skruvad montering | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Längd | 285 mm |
| Höjd | 45 mm |
| Djup | 40 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 295 | ||
| Bredd (mm) | 50 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,198 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_212_8740030_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8740030.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00555 v1.pdf |