RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-03-10
RSK-nr enhet: ST
Länspump Nova Up 600 med inbyggt elektroniskt nivåreglage
Länspump Nova Up 600 med inbyggt elektroniskt nivåreglage
| RSK-nummer | 5885541 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0633021620 |
| GTIN | 7331807077500 |
| Produkt | Länspump |
| Produktnamn | Nova Up 600 AE |
| Dimension | G32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | max 9,5mvp, max 225l/m |
| Effekt/Eldata | 230V 0,52kW |
| Funktion | för partiklar max Ø10mm |
| Utförande | elektroniskt nivåreglage |
|---|---|
| Färg | grön/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | technopolymer |
| Standard | IP68 klass F |
| Övrig info | max partikel 10mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0633021620 |
|---|
| GTIN | 7331807077500 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material motorhus | Plast fiberarmerad |
|---|---|
| Materialkvalitet motorhus | Övrigt |
| Material pumphus | Övrigt |
| Materialkvalitet pumphus | Övrigt |
| Material impeller/pumphjul | Övrigt |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | Övrigt |
| Max. flödeskapacitet | 13,5 m³/h |
| Max. statisk höjd | 9,5 m |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 1 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 3,5 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 0,77 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,52 kW |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 35 °C |
| Omgivningstemperatur | 0 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | DN 32 |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 32 mm |
| Max. partikelstorlek | 10 mm |
| Skärande | Nej |
| Pumpstyrning | Med intern flottör |
| Pumpdiameter | 160 mm |
| Pumphöjd | 324 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 7 m |
| Lämplig för torruppställning | Nej |
| Vikt | 7,3 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 340 | ||
| Vikt (kg) | 6,75 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_29_5885541.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_29_5885541.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_5885541.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_29_5885541.pdf |
| RSK-nummer | 5885541 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0633021620 |
| GTIN | 7331807077500 |
| Produkt | Länspump |
| Produktnamn | Nova Up 600 AE |
| Dimension | G32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | max 9,5mvp, max 225l/m |
| Effekt/Eldata | 230V 0,52kW |
| Funktion | för partiklar max Ø10mm |
| Utförande | elektroniskt nivåreglage |
|---|---|
| Färg | grön/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | technopolymer |
| Standard | IP68 klass F |
| Övrig info | max partikel 10mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0633021620 |
|---|
| GTIN | 7331807077500 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material motorhus | Plast fiberarmerad |
|---|---|
| Materialkvalitet motorhus | Övrigt |
| Material pumphus | Övrigt |
| Materialkvalitet pumphus | Övrigt |
| Material impeller/pumphjul | Övrigt |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | Övrigt |
| Max. flödeskapacitet | 13,5 m³/h |
| Max. statisk höjd | 9,5 m |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 1 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 3,5 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 0,77 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,52 kW |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 35 °C |
| Omgivningstemperatur | 0 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | DN 32 |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 32 mm |
| Max. partikelstorlek | 10 mm |
| Skärande | Nej |
| Pumpstyrning | Med intern flottör |
| Pumpdiameter | 160 mm |
| Pumphöjd | 324 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 7 m |
| Lämplig för torruppställning | Nej |
| Vikt | 7,3 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 340 | ||
| Vikt (kg) | 6,75 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_29_5885541.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_29_5885541.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_5885541.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_29_5885541.pdf |