RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-09-14
RSK-nr enhet: ST
Pumpstation förberedd för SEG-pump (skärande). Komplett med kopplingsfot, gejdrör, utloppsrör med backventil och avstängningsventil, kätting, hävertbrytarventil och låsbart plastlock.
Pumpstation förberedd för SEG-pump (skärande). Komplett med kopplingsfot, gejdrör, utloppsrör med backventil och avstängningsventil, kätting, hävertbrytarventil och låsbart plastlock.
| RSK-nummer | 5886155 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 99302071 |
| GTIN | 5713826874308 |
| Produkt | Pumpstation |
| Produktnamn | PS.R.08.20.S.GC.SS50.A50.SEG |
| Dimension | 600x800mm (toppØ x bottenØ) |
| Storlek | djup=2m |
| Tryck/Flöde/Temp | utlopp: 2" utv. gänga |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förberedd för 1 st SEG-pump |
| Utförande | utan pump |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE (polyethylene), AISI 304 |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://product-selection.grundfos.com/product-detail.html?productnumber=99302071&frequency=0&custid=GSV |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 99302071 |
|---|
| GTIN | 5713826874308 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://product-selection.grundfos.com/product-detail.html?productnumber=99302071&frequency=0&custid=GSV |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | 112 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_25_5886155.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.grundfos.com/se/legal/general-terms-and-conditions-of-sales-and-delivery |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_25_5886155.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_25_5885992.pdf |
| RSK-nummer | 5886155 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 99302071 |
| GTIN | 5713826874308 |
| Produkt | Pumpstation |
| Produktnamn | PS.R.08.20.S.GC.SS50.A50.SEG |
| Dimension | 600x800mm (toppØ x bottenØ) |
| Storlek | djup=2m |
| Tryck/Flöde/Temp | utlopp: 2" utv. gänga |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förberedd för 1 st SEG-pump |
| Utförande | utan pump |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE (polyethylene), AISI 304 |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://product-selection.grundfos.com/product-detail.html?productnumber=99302071&frequency=0&custid=GSV |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 99302071 |
|---|
| GTIN | 5713826874308 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://product-selection.grundfos.com/product-detail.html?productnumber=99302071&frequency=0&custid=GSV |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | 112 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_25_5886155.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.grundfos.com/se/legal/general-terms-and-conditions-of-sales-and-delivery |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_25_5886155.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_25_5885992.pdf |