RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-10-01
RSK-nr enhet: ST
Sanicubic 2 VX T Smart är en kraftig pumpstation för bortpumpning av svartavloppsvatten från tex större fastigheter och kommersiella byggnader. Pumpen är försedd med 2 kraftfulla motorer med Vortex hjul om vardera 3500W. . Max. temp: 75gr.c max. flöde 55 m³/h, max.h=16m, Nominell effekt: 2x3500W/400V/50-60Hz. Rekommenderat tillbehör: Trådbunden larm, Rsk:5830136 Sanicom 2 larmbox
Sanicubic 2 VX T Smart är en kraftig pumpstation för bortpumpning av svartavloppsvatten från tex större fastigheter och kommersiella byggnader. Pumpen är försedd med 2 kraftfulla motorer med Vortex hjul om vardera 3500W. . Max. temp: 75gr.c max. flöde 55 m³/h, max.h=16m, Nominell effekt: 2x3500W/400V/50-60Hz. Rekommenderat tillbehör: Trådbunden larm, Rsk:5830136 Sanicom 2 larmbox
| RSK-nummer | 5887313 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Sanicubic 2 VX T Smart |
| GTIN | 3308815076188 |
| Produkt | Avloppspumpstation |
| Produktnamn | Sanicubic 2 VX T Smart |
| Dimension | 40/50/100mm / 110mm |
| Storlek | 913x760x713mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16m, 55 m³/h, +75°C |
| Effekt/Eldata | 400V 3500W |
| Funktion | för avloppsvatten BDT+WC |
| Utförande | ej skärande Vortex |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP68 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | Sanicubic 2 VX T Smart |
|---|
| GTIN | 3308815076188 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 930 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 930 | ||
| Vikt (kg) | 105 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_237_5887313.pdf |
|---|---|
| Snabbguide | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SGUIDE/SGUIDE_237_5887313.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_237_5887313.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_237_5887313.pdf |
| RSK-nummer | 5887313 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Sanicubic 2 VX T Smart |
| GTIN | 3308815076188 |
| Produkt | Avloppspumpstation |
| Produktnamn | Sanicubic 2 VX T Smart |
| Dimension | 40/50/100mm / 110mm |
| Storlek | 913x760x713mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16m, 55 m³/h, +75°C |
| Effekt/Eldata | 400V 3500W |
| Funktion | för avloppsvatten BDT+WC |
| Utförande | ej skärande Vortex |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP68 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | Sanicubic 2 VX T Smart |
|---|
| GTIN | 3308815076188 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 930 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 930 | ||
| Vikt (kg) | 105 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_237_5887313.pdf |
|---|---|
| Snabbguide | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SGUIDE/SGUIDE_237_5887313.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_237_5887313.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_237_5887313.pdf |