RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2026-03-06
RSK-nr enhet: ST
Komplett städbrunn med teleskopiskt justerbar brunnsunderdel för installation i betonggolv utan tätskikt. Tillverkad av syrafast rostfritt stål, 1.4404. Levereras med överdel med rutgaller (L15), vattenlås, silkorg och brunnsunderdel med bottenutlopp Ø110 mm. Mått: 370x800x210 mm. Bygghöjd: mm. Kapacitet 4,9 l/s. Uppfyller kraven för SS-EN 1253. Ställfötter finns som tillval för snabb och enkel installation.
Komplett städbrunn med teleskopiskt justerbar brunnsunderdel för installation i betonggolv utan tätskikt. Tillverkad av syrafast rostfritt stål, 1.4404. Levereras med överdel med rutgaller (L15), vattenlås, silkorg och brunnsunderdel med bottenutlopp Ø110 mm. Mått: 370x800x210 mm. Bygghöjd: mm. Kapacitet 4,9 l/s. Uppfyller kraven för SS-EN 1253. Ställfötter finns som tillval för snabb och enkel installation.
| RSK-nummer | 7104855 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3060695_4 |
| GTIN | 7350126106081 |
| Produkt | Städbrunn |
| Produktnamn | ACO SB218 370x800 B110 BETONG |
| Dimension | Ø110 mm |
| Storlek | 370x800x200 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 4,9 l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för spillvatten |
| Utförande | med galler, L15 |
|---|---|
| Färg | metall |
| Ytbehandling | betad |
| Material | syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | SS-EN 1253 |
| Övrig info | Komplett städbrunn |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3060695_4 |
|---|
| GTIN | 7350126106081 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Sträckfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 830 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 422 | ||
| Vikt (kg) | 27,05 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Sortimentskatalog | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SKAT/SKAT_185_7103078.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7104855 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3060695_4 |
| GTIN | 7350126106081 |
| Produkt | Städbrunn |
| Produktnamn | ACO SB218 370x800 B110 BETONG |
| Dimension | Ø110 mm |
| Storlek | 370x800x200 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 4,9 l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för spillvatten |
| Utförande | med galler, L15 |
|---|---|
| Färg | metall |
| Ytbehandling | betad |
| Material | syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | SS-EN 1253 |
| Övrig info | Komplett städbrunn |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3060695_4 |
|---|
| GTIN | 7350126106081 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Sträckfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 830 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 422 | ||
| Vikt (kg) | 27,05 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Sortimentskatalog | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SKAT/SKAT_185_7103078.pdf |
|---|---|