RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-08-16
RSK-nr enhet: ST
Presskoppling av PPSU avsedda för a-collection kompositrör. TH-profil.
Presskoppling av PPSU avsedda för a-collection kompositrör. TH-profil.
| RSK-nummer | 1880549 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | T-rör |
| Produktnamn | a-collection Multiskin |
| Dimension | 20x2,0mm x 26x3,0mm x 16x2,0mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | pressfog för kompositrör |
| Utförande | 3muff, förminskande |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PPSU |
| Standard | - |
| Övrig info | th, grön pressindikator |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | PPSU (polyfenylsulfon) |
|---|---|
| Ytskydd anslutning 1 | Belagd |
| Material anslutning 2 | PPSU (polyfenylsulfon) |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Material anslutning 3 | PPSU (polyfenylsulfon) |
| Ytskydd anslutning 3 | Obehandlad |
| Modell/Utförande | T-stycke |
| Vinkel | 90 ° |
| Svängd avgrening | Nej |
| Förminskning | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 20 mm |
| Anslutning 1 | Pressmuff |
| Pressprofil anslutning 1 | TH |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 26 mm |
| Anslutning 2 | Pressmuff |
| Pressprofil anslutning 2 | TH |
| Utvändig rördiameter anslutning 3 | 20 mm |
| Anslutning 3 | Pressmuff |
| Pressprofil anslutning 3 | TH |
| Huvudsaklig färg rördel | Vit |
| Max. arbetstryck vid max. medietemperatur | 10 bar |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 100 °C |
| Med packningar | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Med termisk isolering | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med anslutningsindikering | Nej |
| FM-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
| DIN-CERTCO-certifikat | Nej |
| VdS-märkt | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
| KOMO-certifierad (NL) | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 106 | ||
| Bredd (mm) | 72 | ||
| Höjd (mm) | 36 | ||
| Vikt (kg) | 0,06 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_49_1880527_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_49_1880527_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 1880549 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | T-rör |
| Produktnamn | a-collection Multiskin |
| Dimension | 20x2,0mm x 26x3,0mm x 16x2,0mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | pressfog för kompositrör |
| Utförande | 3muff, förminskande |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PPSU |
| Standard | - |
| Övrig info | th, grön pressindikator |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | PPSU (polyfenylsulfon) |
|---|---|
| Ytskydd anslutning 1 | Belagd |
| Material anslutning 2 | PPSU (polyfenylsulfon) |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Material anslutning 3 | PPSU (polyfenylsulfon) |
| Ytskydd anslutning 3 | Obehandlad |
| Modell/Utförande | T-stycke |
| Vinkel | 90 ° |
| Svängd avgrening | Nej |
| Förminskning | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 20 mm |
| Anslutning 1 | Pressmuff |
| Pressprofil anslutning 1 | TH |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 26 mm |
| Anslutning 2 | Pressmuff |
| Pressprofil anslutning 2 | TH |
| Utvändig rördiameter anslutning 3 | 20 mm |
| Anslutning 3 | Pressmuff |
| Pressprofil anslutning 3 | TH |
| Huvudsaklig färg rördel | Vit |
| Max. arbetstryck vid max. medietemperatur | 10 bar |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 100 °C |
| Med packningar | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| Med termisk isolering | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med anslutningsindikering | Nej |
| FM-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
| DIN-CERTCO-certifikat | Nej |
| VdS-märkt | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
| KOMO-certifierad (NL) | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 106 | ||
| Bredd (mm) | 72 | ||
| Höjd (mm) | 36 | ||
| Vikt (kg) | 0,06 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_49_1880527_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_49_1880527_gruppfil.pdf |