Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
PRK 431 tryckskruv för PE-rör
PRK 431 tryckskruv för PE-rör
| RSK-nummer | 2437242 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 53431032 |
| GTIN | 7318792905506 |
| Produkt | Tryckskruv |
| Produktnamn | PRK 431 |
| Dimension | 32mm x R32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tryckskruv för dricksvatten |
| Utförande | tryckskruv x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | acetal |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climatecontrol.imiplc.com/sv-se/produkter/prk |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 53431032 |
|---|
| GTIN | 7318792905506 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climatecontrol.imiplc.com/sv-se/produkter/prk |
|---|
| Anslutning gänga | Utvändig gänga |
|---|---|
| Gängtyp | PG |
| Nominell gängstorlek tum/rörgänga | 1 1/4" |
| Material | Plast |
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Diameter (innermått) | 32 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 0,29 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 352 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 7,25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_14_2435014.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_14_2435014.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_14_2435014.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_14_2435048_gruppfil.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000613.pdf |
| RSK-nummer | 2437242 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 53431032 |
| GTIN | 7318792905506 |
| Produkt | Tryckskruv |
| Produktnamn | PRK 431 |
| Dimension | 32mm x R32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tryckskruv för dricksvatten |
| Utförande | tryckskruv x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | acetal |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climatecontrol.imiplc.com/sv-se/produkter/prk |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 53431032 |
|---|
| GTIN | 7318792905506 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climatecontrol.imiplc.com/sv-se/produkter/prk |
|---|
| Anslutning gänga | Utvändig gänga |
|---|---|
| Gängtyp | PG |
| Nominell gängstorlek tum/rörgänga | 1 1/4" |
| Material | Plast |
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Diameter (innermått) | 32 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 0,29 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 352 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 7,25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_14_2435014.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_14_2435014.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_14_2435014.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_14_2435048_gruppfil.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000613.pdf |