RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-11-23
RSK-nr enhet: ST
Ritual duschkabin 90x90 vit klarglas.
Ritual duschkabin 90x90 vit klarglas.
| RSK-nummer | 7365985 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 68399 |
| GTIN | 7323100318725 |
| Produkt | Duschkabin |
| Produktnamn | Duschkabin Ritual 90x90 VitKla |
| Dimension | - |
| Storlek | 910x2180x910mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | rak, skjutdörr |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 68399 |
|---|
| GTIN | 7323100318725 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Femkantig |
|---|---|
| Fristående | Ja |
| Lämplig för hörnmontering | Nej |
| Rak vägg | Nej |
| Tillträde | Dörr/Lucka |
| Typ av dörr | Skjutdörr, 1-delad |
| Pendel-/Saloondörr | Nej |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material kabin | Aluminium |
| Färg bakvägg | Övrigt |
| Dekor bakvägg | Ingen |
| Material kabinkar | Övrigt |
| Färg profil | Vit |
| Glans profil | Matt |
| Färg duschkar | Vit |
| Höjd totalt | 218 mm |
| Med fast huvud-/takdusch | Ja |
| Blandare | Termostatblandare |
| Med handdusch | Ja |
| Med tvålhållare | Nej |
| Med sits | Nej |
| Med avloppspump | Nej |
| Med varmvattenvärmare | Nej |
| Med genomströmningsberedare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7323100318725 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 920 | ||
| Bredd (mm) | 1090 | ||
| Höjd (mm) | 920 | ||
| Vikt (kg) | 94 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_196_7365985.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7365985 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 68399 |
| GTIN | 7323100318725 |
| Produkt | Duschkabin |
| Produktnamn | Duschkabin Ritual 90x90 VitKla |
| Dimension | - |
| Storlek | 910x2180x910mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | rak, skjutdörr |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 68399 |
|---|
| GTIN | 7323100318725 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Femkantig |
|---|---|
| Fristående | Ja |
| Lämplig för hörnmontering | Nej |
| Rak vägg | Nej |
| Tillträde | Dörr/Lucka |
| Typ av dörr | Skjutdörr, 1-delad |
| Pendel-/Saloondörr | Nej |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material kabin | Aluminium |
| Färg bakvägg | Övrigt |
| Dekor bakvägg | Ingen |
| Material kabinkar | Övrigt |
| Färg profil | Vit |
| Glans profil | Matt |
| Färg duschkar | Vit |
| Höjd totalt | 218 mm |
| Med fast huvud-/takdusch | Ja |
| Blandare | Termostatblandare |
| Med handdusch | Ja |
| Med tvålhållare | Nej |
| Med sits | Nej |
| Med avloppspump | Nej |
| Med varmvattenvärmare | Nej |
| Med genomströmningsberedare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7323100318725 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 920 | ||
| Bredd (mm) | 1090 | ||
| Höjd (mm) | 920 | ||
| Vikt (kg) | 94 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_196_7365985.pdf |
|---|---|