Avaktiverad 2022-06-02
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2015-07-16
RSK-nr enhet: ST
!
!
| RSK-nummer | 7399602 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 059770090 |
| GTIN | 7391515431445 |
| Produkt | Duschdörr |
| Produktnamn | Ifö Space SPNK 1100 Niche |
| Dimension | - |
| Storlek | 2000x1010mm (HxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för nisch |
| Utförande | rak enkeldörr |
|---|---|
| Färg | matt silver profil/klarglas |
| Ytbehandling | - |
| Material | aluminium/glas |
| Standard | - |
| Övrig info | med handtagsprofil |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 059770090 |
|---|
| GTIN | 7391515431445 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av dörr | Svängdörr 1-delad |
|---|---|
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Antikalkbehandlad | Nej |
| Profil | Med profil |
| Material profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Höjd totalt | 2000 mm |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för montering i linje | Ja |
| Lämplig för hörningång | Nej |
| Lämplig för montering med sidovägg | Ja |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2066 | ||
| Bredd (mm) | 1174 | ||
| Höjd (mm) | 95 | ||
| Vikt (kg) | 37,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_448_7399608.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_4_7399608.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_4_7399602.pdf |
| RSK-nummer | 7399602 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 059770090 |
| GTIN | 7391515431445 |
| Produkt | Duschdörr |
| Produktnamn | Ifö Space SPNK 1100 Niche |
| Dimension | - |
| Storlek | 2000x1010mm (HxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för nisch |
| Utförande | rak enkeldörr |
|---|---|
| Färg | matt silver profil/klarglas |
| Ytbehandling | - |
| Material | aluminium/glas |
| Standard | - |
| Övrig info | med handtagsprofil |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 059770090 |
|---|
| GTIN | 7391515431445 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av dörr | Svängdörr 1-delad |
|---|---|
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Antikalkbehandlad | Nej |
| Profil | Med profil |
| Material profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Höjd totalt | 2000 mm |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för montering i linje | Ja |
| Lämplig för hörningång | Nej |
| Lämplig för montering med sidovägg | Ja |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2066 | ||
| Bredd (mm) | 1174 | ||
| Höjd (mm) | 95 | ||
| Vikt (kg) | 37,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_448_7399608.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_4_7399608.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_4_7399602.pdf |